Samsun’da bir erkek kendisinden boşanmakta olan bir kadını bıçakladı, sonra pompalı tüfekle vurup kaçtı, kadın kendi çabalarıyla hastaneye gitti.

Diyarbakır’da bir imam hatip lisesinde bir öğretmen, bir öğrencisine cinsel tacizde bulunduğunu kabul etti, olay mahkemeye taşındı, fail ise şeriate göre yargılanmak istediğini belirtti.

Tekirdağ’da bir imam hatip lisesinde bir öğretmen, kız çocukları ile ilgili özetle “zina edecek kadar yaşları büyük ama evlenmeye gelince küçük” dedi.

Ordu’daki bir okulda öğrencilere dağıtılan “Peygamberimizden dini hikayeler” kitabında çocuğa cinsel istismar olağan bir durum olarak hikaye edildi.

IPSOS’un araştırmasına göre, kadına yönelik erkek şiddetinin artacağını düşünenlerin sayısı geçen seneye göre 5 puan yükselerek yüzde 34’e çıktı.

Ağrı’da bir kadın doktor, hasta yakını bir erkek tarafından şiddet gördü, ölümle tehdit edildi, fail savcılık ifadesinden sonra serbest bırakıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, geçtiğimiz hafta köşemizde yerini alan Diyanet’in nikah ve buluğ hakkındaki sözlük açıklamalarına eleştiri getirenlere darbenin devamı niteliğinde dedi.

Mersin Üniversitesi’nde idari personel olarak çalışan Nadide Toker, hakkında daha önce açılan ve cezasızlıkla sonuçlanan, biri Kocaeli’nde katıldığı 8 Mart yürüyüşü hakkında olan, iki soruşturma gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı.

BBC Çin editörü Carrie Gracie “eşit işe eşit ücret” verilmediği için işinden istifa etti.

Pakistan’da tecavüz edilip öldürülen 7 yaşındaki Zeynep için ülke ayağa kalktı, eylemlerde 2 kişi hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.