Çatlak Zemin’de feminist bağlarımızı tazelemek; kadınlardan yola çıkarak feminist söylemi, feminist söylemden yola çıkarak kadınları güçlendirmek için bir araya geldik.

Feminist bakışı ortaya koymak, birbirimizle tartışmak ve birlikte güçlenmek için artık yeni bir zeminimiz var. Günümüz koşullarında çatlak bir zeminde bir araya gelmenin zor olduğu kadar verimli de olabileceğine inanıyoruz. Yalnızca gündem ve güncel feminist politika değil, hayatın ve feminizmin içinde her şey Çatlak Zemin’in konusu. Bu zeminde yeni sözler söylemek, arkasında durduğumuz sözlerimizi yinelemek ve yeni yollar da açmak istiyoruz.

Bazılarımızın hayatını temelden değiştiren, hayatı daha yaşanır kılan feminizmi daha fazla kadına ulaştırmak, daha fazla kadının hayatını anlamlı kılmak demek. Amacımız feministlerin ayrı ayrı veya birlikte söz üretebileceği alanları birlikte açmak, genişletmek.

Feminizm ve feminist mücadele ucu bucağı gözükmeyen bir derya. Her adımımızda feminist mücadeleye, feminist söze ihtiyacımız var. Çatlak Zemin, bu denizde bir balık olmak için yola çıkıyor. Sizin, bizim, hepimizin yazılarıyla feminist sözü büyütmek için, hoş bulduk!

Ayşe, Cemre, Cemile, Deniz, Ecem, Elif, Feride, Feyza, Filiz, Gülnur, Hale, Hande, İrem, Müge, Nehir, Özlem, Selime, Selin, Suzan, Şükran, Tuğçe, Yasemin, Yeşim

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.