RTÜK müzik kanallarında yayınlanan şarkıcı Hadise’nin Sıfır Tolerans isimli klibinin “çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle kanallara para cezası kesti.

RTÜK, geçtiğimiz hafta hakkında rapor düzenlediği bir programda çocukların şortla dans etmesi konusunda TV8’e “çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle ceza kesti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi toplantısı sonrasında çekilen “aile fotoğrafında” erkekler fotoğrafı doldurdu, toplantıdaki tek kadın da gözden kayboldu.

Türk Hava Yolları’nın uçak içi yabancı film ve dizi alt yazılarında eşcinsel kelimesinin “tuhaf” ve “sapkın” olarak çevrildiği sosyal medyada ifşa edildi.

İngiltere’de yüzden fazla kadına saldıran John Worboy gözetim şartıyla serbest bırakılacak.

Diyarbakır’da bir kadına cinsel saldırıda bulunan bir adam savcılığa verdiği ifadesinde olayı “hatırlamadığını” söyledi.

Baba Ali Yardım boşanma sürecindeyken ve uzaklaştırma kararına rağmen iki çocuğunu da öldürüp intihar etti, anne cenazede “kimse bizi korumadı” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesindeki Dini Kavramlar Sözlüğü’nde nikah yaşını buluğ yaşına ve rüşt olmaya bağladı. Buna göre, velileri ‘rüşt’ olduklarına kanaat getirirlerse kızlar 9, erkekler 12 yaşında evlenebilir. Tepkiler üzerine sözlük internetten kaldırıldı.

Karaman’da bir parkta bir erkek barışma teklifini reddettiği gerekçesiyle eski sevgilisini öldürdü.

Van’da yavaş yürüdüğü gerekçesiyle bir erkek karısını tekmeledi, serbest bırakıldı.

Kendisine yıllarca tecavüz eden Nurettin Gider’i öldürmekten cezaevinde olan Nevin Yıldırım davasında karar, Yargıtay tarafından usul yönüyle bozuldu, ilk duruşma Yalvaç’ta görüldü.

Van’da bir grup erkek “Bayanlar için pembe otobüs istiyoruz” diyerek stand açtı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.