İzmir’de kız arkadaşını, bir arkadaşının sosyal medya hesabındaki fotoğrafı beğendiği için beyzbol sopasıyla darp eden Berk Öcalan tutuklandı.

Samsun’da kayıp olarak aranan 17 yaşındaki Rabia’nın cansız bedenine ulaşıldı.

Avustralya’da cinsel saldırı iddialarının ardından iki bakan görevden alındı.

Kızıyla birlikte yaşayan kadının kapısına bıçaklı tehdit notu bırakıldı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, ekonomik bunalım nedeniyle işleri yavaşlayan düğün sektörünü “kurtarmak” için bankaların evlenecek çiftlere “evlilik kredisi” sunması gerektiğini söyledi.

Muğla’da evlilikleri boyunca Ülkü D.’ye sistematik şiddet uygulayan Aziz A., boşanma sonrası da şiddeti sürdürdü; şikayet için adliyeye giden Ülkü D.’ye “Kapını kilitle, otur,” yanıtı verildi.

İzmir’de Anıl Yolum tarafından bıçaklanarak öldürülen beş aylık hamile Sezen Ünlü’nün babası, kızının daha önce darp edildiğini ve şikâyetçi olduklarını ancak Anıl Yolum’un tutuklanmadığını söyledi.

Adana’da erkek kardeşi B.A. tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edilen İslim A.’yı son yolculuğuna kadınlar uğurladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde B.Ö.’nün E.C. isimli erkek tarafından darp edildiği anların görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması ve bunu izleyen tepkiler üzerine Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın güncel olmadığı ve soruşturmanın ‘titizlikle yürütüldüğü’ açıklaması yaptı.

Aydın’da Olgun Gül, Necla Demirbaş’ı tabancayla vurarak öldürdü.

Bolu’da polis, yürümek isteyen kadınları “mor fularla yürümenin yasak olması” bahanesiyle engelledi.

Milli Gazete Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde gösterilen “Toplumsal cinsiyet eşitliği” dersini hedef gösterdi; rektörlük ders hakkında soruşturma başlattı.

Sarıgazili kadınlar, bir kadını taciz eden Nazlı Spot isimli işletmeyi dükkanın önünde eylem yaparak ifşa etti; işletmenin kapısına “Bu işyerinde taciz var” yazdı.

KADAV’ın hazırladığı kadına yönelik şiddet raporuna göre, pandemiden en çok kadınlar etkileniyor.

EŞİK Platformu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine dair Avrupa Konseyi’ne yapılan bildiriminin yasallığını ve uluslararası hukuk açısından etkilerini incelemesi için çağrıda bulundu.

Aydın’da “Fırat Delikanlı” ismini kullanan bir erkek, bir kişiye “sapık gay” diyerek saldırdığı görüntüleri Instagram’da yayımladı; sosyal medyada #FıratDelikanlıTutuklansın kampanyası başlatıldı.

Elazığ’da şüpheli şekilde hayatını kaybeden ‘Yeldana Kaharman’ için Ekşi Sözlük’te açılan başlığa erişim engeli getirilmesi haberine de erişim engeli getirildi.

CHP milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Suzan Şahin’in sunduğu soru önergesine verilen yanıta göre mecliste çalışan 4 bin 89 personelin yüzde 70’ini erkekler oluşturuyor.

Tekirdağ’da Ekrem A., eşi Ayşe A.’yı üzerine benzin döküp, yaktı; ağır yaralanan Ayşe A. hastaneye kaldırıldı; Ekrem A. tutuklandı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün hazırladığı rapora göre, Katar’da pek çok kararın erkeklerin rızasına bağlı olması, kadınları basit özgürlüklerden mahrum ediyor.

Ahmet Hakan, “İstanbul Sözleşmesi kaldırıldıktan sonra hiçbir kadın güvende değil, sözleşme kalkınca kadın cinayetleri arttı falan türü lakırdılar etmek saçmalamaktır,” buyurdu.

Sivas’ta bir dernek, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması sebebiyle sekiz tane “şükür kurbanı” kesti.

Kocaeli’deki Çamlıtepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan müdür yardımcısı B.S., öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Tekirdağ’da Kemal K., Y.Y.’yi tabancayla başından vurarak öldürdükten sonra çukura gömdü.

Süleyman Soylu, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” afişi astırması nedeniyle soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Ağrı’da 10 yaşındaki çocuğu istismar eden Nizamettin Ş. hiçbir indirim hükmü uygulanmaksızın toplam 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Afganistan’ın Celalabad kentinde çocuk felci aşısı kampanyasında çalışan üç kadın sağlık çalışanına suikast düzenlendi.

Medya Takip Merkezi’nin araştırmasına göre, pandemi dönemiyle birlikte medyada kadına yönelik şiddet haberleri artarken, kadın istihdamına yönelik haber sayılarında azalma oldu.

İzmir’de Serkan Ö., evli olduğu Ceyda Ö.’yü öldürdü.

Mersin’de çocuk yaştan itibaren yıllarca, üç öz kızına tecavüz ettiği iddia edilen Salih Dayan’ın beraatına karar verildi.

AKP’li vekil Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri hakkında “Sürekli erkekleri suçlayan dil yanlış,” buyurdu.

Adana’da 15 yaşındaki kız çocuğu zorla nişanlandırıldı; evlenmemek için polise sığındı.

Yargıtay Genel Hukuk Kurulu, incelediği boşanma davası dosyasında evi terk eden kadın ile şiddet faili erkeği eşit kusurlu buldu.

Cezaevinden Koronavirüs izniyle çıkıp Karina Demchenko’yu boğarak öldüren Erhan Razı’nın müebbet hapsi isteniyor.

Maraş Elbistan’da bir kız çocuğun şantajla yaklaşık iki yıl boyunca cinsel istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı; olayla ilgili 13 kişi gözaltına alındı.

Beyoğlu’nda çocuğa cinsel istismardan yargılanan sanığın 43 yıl 6 ay hapsi istendi.

Tekirdağ’da cinsel istismardan tutuklanan iş insanı İrfan Pullukçu’nun telefon ve bilgisayarları incelemeye alındı.

Ev işçileri sosyal güvenceden ve yardımdan mahrum; Salgının başından bu yana 600 bin ev işçisinin işsiz kaldığı tahmin ediliyor.

Türkiye’de kadınların yumurta dondurma işlemi 2012’den beri yasal olduğu halde, üremeye yardımcı tedavilerin yapılmasına çiftler resmi nikâhlı değillerse izin verilmiyor.

İsviçre, Yasemin Çakal’a “politik oturum hakkı” tanıdı.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.