Şiddete maruz bırakılıp tecavüze uğradıktan sonra katledilen ve yakılan bedeni Zekeriyaköy’de yol kenarına bırakılan 23 yaşındaki trans kadın Hande Kader’in öldürülmesinin üzerinden 740 gün geçmesine rağmen henüz bir iddianame hazırlanmaması, diğer trans cinayetlerinde olduğu gibi bu dosyanın da faili meçhul kalacağı korkusu yarattı.

Bir kadın, 25 yıldır evli olduğu sağır ve dilsiz kocasının, yaşları 23, 17 ve 14 olan üç kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla polise başvurdu. 25 yıl önce görücü usulüyle evlendirildiğini belirten kadın, çocuklarının yıllardır kocasının cinsel istismarına maruz kaldığını ve defalarca bu olay yüzünden dayak yiyerek susturulduğunu anlattı.

Tunus’ta binlerce kişi Meclis binası önünde Bireysel Özgürlükler ve Eşitlik Komitesi’nin meclise sunduğu ve kadınlara mirastan eşit hak tanınması gibi maddeler içeren önerilere karşı protesto düzenledi.

Antalya’da bir yolcusunu kaçıran taksici, kendini ”Çok güzel kızdı dayanamadım, çok alkollüydü, ne yapayım giymeseydi o şortu…” diyerek savundu.

İzmit kent merkezinde kız arkadaşıyla tartışan bir erkek, herkesin gözü önünde sokakta yürüyen kız arkadaşını sırtından bıçakladı.

Doğum kontrolü için dünya çapında satışa sunulan Essure spirali kadınlarda sağlık sorunlarına neden olduğu gerekçesiyle eleştirilirken Avustralya’da bir grup kadın, Alman ilaç firması Bayer’e toplu dava açarak,spiralin çıkarılması için çok sayıda kadının rahmini aldırmak zorunda kaldığını ekledi.

ABD’nin Pensilvanya Eyaleti’nde Yüksek Mahkeme, bir Büyük Jüri Raporu yayınlayarak Katolik Kilisesi’nde son 70 yılda binden fazla çocuğun taciz edildiğini ifade etti ve 300’den fazla din adamını bununla ilgili olarak suçladı. Ancak, iddiaların örtbas edilmesi için verilmiş olan uğraş neticesinde vakaların çoğunun artık soruşturulamayacağını belirtti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.