Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban, kadınların yanlarında erkek refakatçi olmadan uçağa binmesini yasakladı.

Erzurum’da Erdal Kızıloğlu, boşandığı Ayşe İşlek’i ve kızı Tuba Kızıloğlu’nu öldürdü.

Van Başkale’de altı yaşındaki çocuğa cinsel istismar girişiminde bulunan erkek, ikinci kez tutuklandı.

İstanbul Bağcılar’da Ramazan Onat, evli olduğu Gülşen Onat’ı ve komşusunu öldürdü.

Gaziantep’te şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen davasında çelişkili raporlar görmezden gelindi, sanık Mehmet Kaplan’ın beyanı esas alındı.

Kadir Has Üniversitesi’nin yürüttüğü “Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması”na göre, kadınların toplumda karşılaştığı en büyük sorun “şiddet”.

Ağrı’da 2012’de evli olduğu erkek ile ailesi tarafından sistematik işkenceye maruz bırakılan, 30 kiloya düştükten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Melek Karaaslan davasında gerekçeli karar açıklandı. Melek’in tuvalete kapatılıp aç ve susuz bırakılarak ölüme terk edildiği kaydedildi.

Bursa’da kız ve erkek öğrencilerin ayrı oturtulmasını talep ettiği için hakkında soruşturma başlatıldıktan beş gün sonra göreve iade edilen okul müdürü Haydar Akın’ın, daha önce de öğretmenlerin kıyafetlerine karıştığı ortaya çıktı.

Sanatçı Müjde Ar, Sezen Aksu ve Aksu’ya destek verenler için “dillerini keseceğiz” diyen 15 Temmuz Platformu Başkanı Erol Bulut hakkında suç duyurusunda bulundu, iki aydır herhangi bir işlem yapılmadı.

Ankara’da anestezi doktoru İsa Ö.K. hastanede burun ameliyatı olan kadına cinsel saldırı suçundan tutuklandı.

Kocaeli’de Hacı P. evli olduğu Ayşe P.’yi öldürdü.

Bolu’da bir kız çocuğuna cinsel istismar davasında iki faile yedi yıl sonra hapis cezası verildi.

Balıkesir’de 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkek tutuklandı.

Davide Fontana, İtalyalı sosyal medya fenomeni Carol Maltesi’yi katlettiğini itiraf etti. Dağ yolunda cesedi bulunan kadının kimliği dövmelerinden tanındı.

Kocaeli’de evli olduğu Rabia Buse Şeker’i bıçakla ağır yaralayan Burhan Şeker’e indirim uygulanarak 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Hakan Ural, İklim Elçisi plaketi verilirken kadınların haklarını kaybettiğine dikkat çeken Beren Saat’in konuşmasını hedef alarak “Hiç bu toplara girme, altında kalırsın” dedi.

Cumhurbaşkanı kararıyla yapılan regl ürünlerine KDV indiriminde, regl ürünlerinin adı kullanılmadı, bir kodla atıf yapıldı ve böylece regl tabusu yeniden üretilmiş oldu. KDV’nin sıfırlanmamış olması ise regl yoksulluğuna neden olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.