Didim’e bağlı Akbük’de yıllardan beri balık ekmek satarak geçimini sağlayan Rengin Kumbalı’nın teknesi belediye meclis üyesinin yemek teklifini reddettiği için mühürlendi.

Aladağ’da 11’i kız çocuğu 12 kişinin yanarak öldüğü yurt faciasında yeterli denetim görevini yapmadığı için ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ten yargılanan Aladağ Milli Eğitim Müdürü, bir ortaokula müdür olarak atandı.

15 yaşındaki kız çocuğu Adana’da bir parkta baygın ve tecavüze uğramış halde bulundu.

Suudi Arabistan’da insan hakları örgütleri, hükümet karşıtı gösterilere öncülük etmekle suçlanan 29 yaşındaki aktivist İsraa al-Ghomgham hakkında savcılık idam istedi.

Hindistan’ın doğusundaki Bihar eyaletinde bir kadın, bir erkeği öldürdüğü şüphesiyle saldırgan bir grup tarafından soyularak sokaklarda yürütüldü ve dövüldü. Şiddete ve tacize uğrayan kadın hastanede tedavi altına alındı.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bir kişi arkadaşlarıyla beraber kız arkadaşının sokağına el yapımı ses bombası attı.

FEMEN lideri Inna Shevchenko mesajla tehdit edildi. Şiddet tehdidi içeren mesajda ayrıca “Batı toplumu kadın-erkek eşitliği yüzünden mahvoldu” ifadesi yer aldı.

Bartın’da, Haziran ayında hırsızlık için girdiği bir evde 72 yaşındaki bir kadına tecavüz eden, hırsızlık için girdiği evlerde kadınlara cinsel saldırıda bulunan T.Y. yakalandı. İfadesinde daha önce bir otobüs firmasında muavinlik yaptığını, yabancı uyruklu bir kadına cinsel tacizde bulunduğu için işten çıkarıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.