Silopi’de Sakine Kültür’ün işkenceyle katledilmesiyle ilgili Özel Harekat Ocakları Şırnak İl Başkanı İbrahim Barkın tutuklandı. İbrahim Barkın’ın, 2018 yılında da boşandığı eşini öldürmeye çalıştığı ortaya çıktı. 

Yargıtay, Mersin’de kendi kızına yıllarca cinsel saldırıda bulunup, gebe bırakan erkeğe verilen 30 yıl hapis cezasını, failin ifadesinde kızının rızası olduğunu belirttiğini gerekçe göstererek bozdu.  

Diyarbakır’da Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde, antrenör O.B., müsabakayı kaybeden sporcusu genç kıza tokat attı. Sosyal medyada olayın gündem olmasının ardından antrenör disipline sevk edildi.

Eskişehir’de taciz failinin korunmasını protesto eden üniversite öğrencisi hakkında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı disiplin soruşturması açtı.

Taliban, Afganistan’daki tüm medya kuruluşlarındaki kadın gazetecilerin televizyona çıkarken yüzlerini kapatmalarını içeren bir genelge yayımladı.

İstanbul’da yaşayan Yeliz Kalkan, uzaklaştırma kararı aldırdığı emekli polis Hüdaverdi Öcal tarafından ateşli silahla öldürüldü.

Annesi ve babası ayrıldıktan sonra babasıyla birlikte Afyonkarahisar’da yaşayan 15 yaşındaki erkek çocuk, Eskişehir’e gelerek pompalı tüfekle annesini öldürdü, üç komşu kadını da yaraladı.

İzmir’de M.A boşanma aşamasında olduğu eski eşini öldürdü, kadının annesini ağır yaraladı.

Elazığ’da altı ay önce kaybolan Remziye Apaydın’ın cesedi bulundu; Nihat Cav tarafından katledildiği belirlendi.

Kadıköy’de 64 yaşındaki diş hekimi Şeyma Biran, muayenehanesinde öldürülmüş olarak bulundu.

Pınar Gültekin davasının 12. duruşmasının görülmesi sebebiyle Kadıköy’de eylem yapan Kampüs Cadıları’nın pankartı polis tarafından yırtıldı ve polis eyleme engel olmaya çalıştı.

Van’da bir kadın kocası tarafından öldürüldü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.