Tunceli Valiliği, Munzur Festivali’nde gerçekleşecek Cumartesi Anneleri belgesel gösterimi ile LGBTİ+ etkinliğini yasakladı.

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin açıkladığı verilere göre 20 il Cumhuriyet tarihi boyunca hiç kadın aday çıkarmadı.

76. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışacak 21 filmden sadece 2’sinin yönetmeni kadın.

Rize’de B. G. bir kadını baygınlık geçirene kadar dövdü ve tepkiler sonucu tutuklandı.

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde Prof. Hasan B’nin bir kadına cinsel saldırı ve işkencede bulunması sonucu fakülte kurulu taciz önlemi olarak sınavlara öğrencilerin tek başına girmemeleri kararını aldı.

Almanya’da bir erkek, bir çocuğu ve annesini hızlı trenin önüne itti, çocuk hayatını kaybetti.

Gazeteci Asher ve Lyric Fergusson’ın raporuna göre Türkiye kadınlar için tek başına seyahat etmenin en tehlikeli olduğu ülkeler listesinde 13. sırada.

Samsun’da AKP’li Belediye Başkanı Ali Kılıç yolların yapılmasını talep eden kadınlara “şov yapmayın” dedi.

Nevşehir’de Fatma Kabukçuoğlu intihar etti, arkadaşları Fatma’nın ölümüne aile ve toplum baskısının sebep olduğunu dile getirdi.

Romanya’da 65 yaşındaki Gheorge Dinca, 15 yaşındaki Alexandra Macesanu’yu ve Nisan ayından beri haber alınamayan 18 yaşındaki Luiza Melencu’yu öldürdü.

Diyarbakır’daki bazı genelevler pencerelerin açık olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

Esenyurt’ta bir çocuk yabancı uyruklu bir kişi tarafından taciz edildiğini söyleyince mahalleli bu kişinin yaşadığı evi taşladı.

Hindistan’da iktidar partisi milletvekili Kuldeep Singh Sengar’ı tecavüzle suçlayan bir kadın bir trafik kazasında “ağır yaralandı”.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.