İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’nin kapatılmasıyla ilgili hazırladığı iddianamesinde erkek şiddetiyle mücadele etmenin “ahlak dışı” olduğunu iddia etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu LGBTİ+’ları hedef alarak “Biz neymiş buna müsamaha göstermiyormuşuz” dedi.

İstanbul’da Sergen Arslan, evli olduğu Demet Arslan’ı öldürdü.

İzmir’de engelli çocuğa cinsel istismarda bulunan Hasan K.’ya 20 yıl hapis cezası verildi.

İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Kadın Komisyonu, bir yılda bölgede 101 kadının öldürüldüğünü, 26 kadının gözaltı yerleri dışında işkence ve kötü muameleye, 9 kadının ise cezaevinde işkenceye maruz kaldığını açıkladı.

Trabzon’da Kredi ve Yurtlar Kurumu yemekhanesinin girişine “Şort ve kısa pantolonlu girmek yasaktır” yazısı asıldı, tepkiler üzerine yurt görevlileri hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Anayasa Mahkemesi, 4. Yargı Paketi’ndeki “cinsel istismar suçlarında tutuklama için ‘somut delil’ şartı” getiren tartışmalı düzenlemeye ilişkin iptal başvurusunu reddetti.

İngiltere’de çocuklara yönelik cinsel eğitim tiyatrosu, oyun ekibine yönelik “şiddet içeren tehditler” nedeniyle iptal edildi.

Tekirdağ Saray’da eski Ülkü Ocakları Başkanı Doğancan Kemal Keskin, bir kadına şiddet uygulayıp ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Aydın Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Sen’in üç kadın yöneticisi hakkında “İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldıkları” gerekçesiyle sürgün kararı verdi.

Kayseri Yeşilhisar’da İsmail Alkız, anneannesi Havva Ruhcan’ı öldürdü.

Trabzon Ortahisar’da Elvin Umayev, boşanma aşamasında olduğu eşi Turana Umayev’i öldürdü.

Şırnak Uludere’de Metin Şengil, boşandığı Berivan Aktürk’ü ağır yaraladı ve kaçtı, kadın hastanede öldü.

Çorlu’da 9 yaşından 18 yaşına kadar akrabası Ahmet Emre Yıldır’a cinsel istismarda bulunarak intihara sürükleyen ve 26 yıl hapis cezası verilen Vedat Tarhan tahliye edildi.

Bolu’da Mehmet Erdem, evli olduğu Nur Erdem’i öldürdü.

Mersin’de imam olarak görev yapan ve evinde çocuk pornosu videoları bulunan M. Karaip, bir kız çocuğuna cinsel istismar suçundan tutuklandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.