Oxfam skandalının yankıları sürerken, Suriye’de yardım çalışmalarına katılan bir kadın, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun raporuna dayanarak Birleşmiş Milletler ve uluslararası yardım kuruluşlarında çalışan bazı erkeklerin yardım karşılığında bölgedeki kadınlardan cinsel ilişki talep ettiğini açıkladı.

İki yıldır Gülay Mübarek’i taciz ve tehdit eden Erdoğan Küpeli olayın sosyal medyada ses getirmesinin ardından gözaltına alındı ancak mesajlarında “cumhurbaşkanına hakaret” olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Gülay, savcıya iki yıl boyunca neden iddianame hazırlanmadı diye sorduğunda “delillerin fazlalığı”nın gerekçe gösterildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşması sırasında bordo bereli kıyafetli bir kız çocuğunu kürsüye çıkararak “bordo bereli ağlamaz. (…) şehit olursa bayrağı da inşallah örtecekler. Her şeye hazır değil mi?” dedi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Faruk Beşer, yoğun bakımda kadınlar ve erkeklerin ayrı odalarda tutulmasını buyurdu.

Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, VakıfBank Kadın Voleybol takımı için “Bayan elbette ki spor yapmalı ama voleybol ve benzeri branşlarda giyilen ‘kıyafetin’, vücut hatlarının ortaya çıkarılmasının nasıl bir izahı olabilir?” buyurdu.

Polis baskınıyla İstanbul Kayışdağı’nda bir çiftlikte 18 yaş altındaki kız çocuklarının silah zoruyla tutulduğu ve cinsel istismara maruz bırakıldıkları açığa çıktı.

Aczmendi Şeyhi Müslim Gündüz’ün kız çocuklarının hayatta iken gömülmelerini haklı bulduğu konuşması açığa çıktı.

Çorum’da Yakup M., kendisinden boşanan Gamze K. ve kardeşini öldürdü.

Fransa’da kadın nüfusunun yüzde 12’sinin hayatlarında en az bir kere tecavüze uğradığını ortaya koyan bir açıklama yayınlandı.

Hollanda’da 14 yaşındaki bir kız çocuğu, başörtüsünü çıkartmak istemediği için iki kişi tarafından saldırıya uğradı.

2. Dünya Savaşı’nda Japon ordusunun, sayısı 400 bini bulabileceği düşünülen, seks kölesi yaptığı Koreli kadınların görüntüleriortaya çıktı.

Londra’da geçim sıkıntısı çeken kadınların başvurduğu “kira karşılığı seks” fenomenini açığa çıkaran bir belgesel yayınlandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.