Brezilya’da Rio belediye meclisi üyesi sosyalist, insan hakları savunucusu, lezbiyen aktivist Marielle Franco, çarşamba günü Rio de Janeiro şehir merkezinde silahlı saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti, yüz binler cinayeti protesto etmek için sokaklarda.

Edirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu 2017’de Edirne’de bulunan sağlık kuruluşları tarafından 186 hamile çocuğun tespit edildiğini açıkladı.

Ağrı’da bir çocuk okul çalışanı tarafından cinsel istismara maruz kaldı, gözaltına alınan çalışan, çıkarıldığı mahkemede “şaka yapmıştım” diye savunma yapmasının ertesinde serbest bırakıldı.

Ankara’da cezaevinden izinli çıkan Feyzi Ç., evde eşi İlknur Ç.’yi öldürdü.

Samsun’da Cumhuriyet Savcısı Ahmet İlyas Tolar, sevgilisi telefonlarını açmayınca yanında polislerle kadının kaldığı yurdu bastı.

Antalya’da Hasan Yılmaz kendisinden boşanmak üzere olan ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkaran Zehra Yılmaz’ı öldürdü.

CNN Türk spikeri Büşra Sanay’ın ensest hakkındaki “Kardeşini Doğurmak: Türkiye’de Ensest Gerçeği” isimli kitabının tanıtım etkinlikleri sakıncalı bulunarak iptal edildi.

Facebook kullanıcılara açık bir ankette “Yetişkin erkeklerin 14 yaşındaki bir kızdan cinsel içerikli fotoğraflar istemesine izin vermeli miyiz?” diye sordu, seçenekler arasında hukuki yönlendirme veya yasal sorumluluk içeren bir cevap yoktu.

LGBTİ+ aktivist Kıvılcım Arat neşterle saldırıya uğradı.

Müslüman Alimler Birliği üyesi ve Türkiye temsilcisi ve Guraba Yayınlarının sahibi olan Abdullah Yolcu’nun “Tek eşi olan erkekliğini test ettirsin. Tek kadınla doyan erkek sapıktır” dediği ortaya çıktı.

Köşemizi sık sık ziyaret eden Nurettin Yıldız’ın “Arş’ın Gölgesindeki Genç” ve “Hayat Rehberi Sohbetleri” kitaplarının, İstanbul Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz tarafından okullarda dağıtıldığı öğrenildi.

Konya’da bir ortaokulda bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu için tutuklanan hademe hakkında, müdür M.B.’den öğretmenler iç soruşturma açmasını istedi, müdür hiçbir şey yapmadı.

İzmir’de taciz gerekçesiyle polise başvuran 17 yaşındaki bir kadın, polisin ilgisiz ve erkek egemen tavrı ile şikayetinden vazgeçirildi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun çocuk istismarlarıyla ilgili özel komisyon kurulmasına yönelik talebine olumsuz yanıt içeren resmi cevabını haber yapan medya sitelerindeki haber linkleri sansürlendi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.