‘Kusurlu’ tam da bu tercihten doğan, kendimize bakmak ve bakarken gülmek için yapılmış, yarı belgesel, yarı kurmaca, tuhaf bir film.

“Adabınla içeceksin!” “O makyajı devamlı sabit tutamiycaksan yapma!” “Etek giydim minibüse binemem.” “Arkamda bi şey var mı?” “Memelerini açmış.” “Iyy biri tamponunu buraya atmış!” “Çok mu kötü kokuyorum baksana..?” “Böyle daha iyi oldu.” “Orospuluk yapma!” “Ezik gibi duruyo.” “Anne Esra’lardayım.” “Rüküşsün mesela şu an.” “Şimdi hem altı hem üstü açınca olmuyo.” “Ucuz durmuş.” “Bu da çok lezbiyen.” “Mürebbiye gibi oldun şimdi de.”

Dilara aynaya bakarken yalnızca kendi sesini duyabilseydi, eksik ya da fazla, yalnızca kendini görebilseydi, her şey farklı olabilir miydi?

Biz kadınlar, bize dayatılan pürüzsüzlüğe inat bir çiziği tercih ediyoruz. ‘Kusurlu’ tam da bu tercihten doğan, kendimize bakmak ve bakarken gülmek için yapılmış, yarı belgesel, yarı kurmaca, tuhaf bir film.

Şimdi bu tuhaf film, kusurun cinsiyetini ve kusursuzluk hastalığını belgeleyebilmek için desteğinizi bekliyor.

Destek olmak için:

https://www.fongogo.com/Project/kusurlu-2

#kusurlu #kusurlubirfilm #kadınfilmleri #yenifilmfonu #fongogo #kısafilm #belgesel

https://www.instagram.com/kusurlubirfilm/

https://m.facebook.com/kusurlubirfilm/

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.