Aladağ’daki kız yurdunda çıkan yangında 11 çocuk 1 görevli hayatını kaybetmişti. Süren davada, duruşma günü beklenmeden verilen ara kararla 4 sanık tahliye edildi, böylece tutuklu sayısı ikiye düştü.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun “Bayan sporculara yardım etmem, günahtır” dediği iddia edildi, müdür ise yaptığı açıklamada kendisinin “bayan sporcular”a destek verdiğini söyledi.

115 hamile çocuk suçunu ortaya çıkaran sosyal hizmet uzmanı İclal Nergiz’in görev yeri çeşitli kereler değiştirilirken şikayet dilekçesinde ismi geçen doktor Akif Akça terfi ettirildi, valilik, hakkında soruşturma izni verilememesine karar verdi.

Iğdır’da 74 yaşında bir kadın evine giren kişiler tarafından tecavüze uğradı ve öldürüldü.

İran’da başörtüsünün zorunlu olmasını protesto eden kadınların sayısı artıyor, 29 kadın gözaltına alındı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Urfa’daki bir okulda düzenlenen “kapanma partisi”ne ilişkin soruları “özel yaşam” diyerek reddetti.

Muğla’da bir kadın öğrenci, tacize uğradığını okul müdürüne söylemesinin ardından olayı gizlemesi için baskı gördüğünü söyleyerek intihara teşebbüs etti, 2 ay yoğun bakımda kaldı, savcılık soruşturma başlattı ancak 21 ayın sonunda hâlâ dava açılmadı.

İstanbul’da bir kadın boşanmak üzere olduğu kocası Ali Karal tarafından iş yerinde öldürüldü, bir başka kadın ise imam nikahlı olduğu Salih Gül tarafından av tüfeğiyle yaralandı.

Mardin’de bir kadın, özel hareket polisinin tecavüzüne uğradı, şehir değiştirmek zorunda kaldı; davada savcı tutukluluk talep ederken mahkeme tutuksuz yargılamaya devam etti ve delil yetersizliği gerekçesiyle beraat kararı verdi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.