İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 ay içinde gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 hamile çocuk olduğu, yasada zorunlu olmasına rağmen bu çocuk hamileliklerinin polise bildirilmediği, bu durumu tespit ederek savcılığa tutanak gönderen hastane çalışanının ise iki kez yerinin değiştirildiği ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı hamile 115 çocuk ile yaptığı açıklamada, yasa gereği şikayete tabi olan hamileliklerin incelendiğini, soruşturmaya gerek görülmediğini ancak “konunun hassasiyeti dikkate alınarak” tekrar inceleneceğini söyledi.

Belçika polisi, insan ticareti yoluyla Belçika’ya getirilen 14-16 yaşlarındaki kız çocuklarının 5 euro’ya bedenlerini sattıklarını açıkladı.

İtalya’da bir tıp kliniğine kliniğin sahibi doktor Fabio Vaccaro eşcinseller için tedavi öneren bir afiş astı, hakkında men talep edilen doktor, kendini, “Nasıl Alzheimer ve diyabet tedavisi için posterler asıyorsam, cinsel kimlik sorunu yaşayanlar için de terapi öneren afişler asarım. Ailesel dinamikler nedeniyle homoseksüel olunur. Bu insanlara erkek ya da kadın olmaları için yardım etmekte yanlış bir şey yok” diye savundu.

Batman’da 14 yaşındaki bir kız çocuğuna karşı “çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve fuhuşa zorlanması”ndan yargılanan 5 sanıktan tutuklu 2 sanık da tahliye edildi, ikinci duruşma itibariyle bütün sanıklar tahliye edilmiş oldu.

Karaman’da Mustafa A., boşanma davası süren 7 aylık hamile eşiyle sokakta karşılaştı ve kadına “Senin dışarda ne işin var?” diyerek dayak attı.

Rusya’da yapılan bir ankete göre, ülkede kürtaj karşıtlığı iki kat arttı, 1998’de yüzde 12 olarak tespit edilen bu oran, 2017 itibariyle yüzde 35’e çıktı.

Uşak’ta 1990 doğumlu bir kadın 9 yıl boyunca babasının şiddetine, tecavüzüne maruz kaldı, yıllar boyunca ailesinden ve okulundan kimse onu korumadı, yönlendirmedi, 2016’da suç duyurusunda bulundu, üç kez savcı değişti ve dosyanın henüz iddianamesi yok.

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde barış misyonu sürecinde görev yapan 6 Fransız askerine, yaşları dokuzdan küçük olan altı çocuğa tecavüz ettikleri gerekçesiyle dava açıldı, “delil yetersizliği” sebebiyle dava düştü.

Kız öğrencilere ‘’Sonunuz Özgecan gibi olur’’; erkek öğrencilere ‘’yavşak yavşak gülmeyin’’ diyen Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu’nun eski müdürü Metin Demirbağ’ın, okulda çeşitli pozisyonlarda görev yapmaya devam ettiği ve kantini “haremlik- selamlık” ayırdığı ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.