Isparta’da Güleda Cankel’i öldürme planını cinayetten günler önce bir mektuba yazan Zafer Pehlivan’ın “tasarlayarak öldürme” suçundan cezalandırılması Yargıtay tarafından reddedildi.

Sivas’ta Duriye Taşdelen, evli olduğu erkeğin kuzeni olan Nihat Kara tarafından öldürüldü.

İzmir’de Vedat Emektar, evli olduğu Vasfiye Emektar’ı öldürdü.

Almanya’da Hüseyin Uzunoğlan, evli olduğu Elif Uzunoğlan’ı öldürdü.

Isparta’da Şehmuz Gezer, birlikte olduğu altı aylık hamile Raziye Karabuğa’yı öldürdü.   

Denizli Pamukkale’de Ebubekir Karakurt, dört yıl önce boşandığı Fatma Çetin’i öldürdü.

Tekirdağ’da Özgürcan Ak, evli olduğu, koruma kararı bulunan Elçin Ak’ı defalarca bıçakladı.

Bingöl’de 12 yaşında bir çocuğa cinsel istismar davasında mahkeme, çocuğun arka arkaya yaşadığı cinsel istismarı kimseye söylememesinin hayatın doğal akışına aykırı olduğunu savunup sanıklara indirim ve beraat kararı verdi.

İstanbul Pendik’te Nihat Erdem, evli olduğu Olha Erdem’i bıçaklayarak öldürdü.

Beşiktaş’ta bir kadın otelin yedinci katından şüpheli şekilde ‘düştü’.

İstanbul Taksim’de 8 Mart 2021 Feminist Gece Yürüyüşünde zıpladıkları için “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “2911’e muhalefet” suçlaması ile yargılanan 17 feminist kadının duruşması görüldü.

Kars’ın Arpaçay ilçesinde 17 yaşında genç bir kadın kendisini sistematik olarak kaçırmakla tehdit eden 40 yaşındaki Birdal Doğan’ı öldürdü.

İstanbul’da yaşayan Zafer Bozkurt, evli olduğu Esra Bozkurt’u öldüresiye darp etti, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Danıştay, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını hukuka aykırı buldu.

Habertürk muhabiri Çetiner Çetin Rusya’nın saldırıları altındaki Ukrayna’da, kadınların ‘hızlı bir şekilde kocalarını bırakıp ülkeyi terk ettiğini’ söyledi.

DİSK/Genel-İş’in Araştırma Dairesi emar’ın Kadın Emeği Raporu, Türkiye’nin kadın işsizlik oranının en yüksek olduğu ülkeler arasında yer aldığını ortaya koydu.

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Eşrefpaşa Hastanesinde toplu iş sözleşmesinde kadınların kazandığı regl izni kullandırılmıyor.

Altı partinin mutabakat metninde LGBTİ+ ve İstanbul Sözleşmesi denilemedi.

Ümraniye’de Aıdanah Abykaliewa’ya şiddet uygulayan ve şikâyet üzerine gözaltına alınan Aman Usanov serbest bırakıldıktan sonra Aıdanah’ı katletti.

Türkiye’de işsizlik rakamlarına göre 10 milyon kadın ev işleriyle meşgul olduğu için iş gücüne dahil değil.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.