Trans kadınların ve erkeklerin hayatlarına dair fotoğrafların, hikâyelerin ve anıların sergileneceği “Trans Misafir* Hanesi” projesi, 18-22 Haziran 2019 tarihleri arasında farkındalığı artırmak için ilk adımını atıyor.

Direktörlüğünü Kübra Uzun’un yaptığı Trans Misafir* Hanesi projesi, İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği’nin girişimleriyle 2013’te hayata geçirilen, kalacak yeri olmayan ve şiddet gören translar için açtığı Trans Misafirhanesi’nde Ömer Tevfik Erten’in çektiği fotoğraflardan oluşan Misafir* Hane isimli fotoğraf kitabı, 2014’te İstanbul’daki evinde katledilen trans kadın Çingene Gül anısına hazırladığı Bir Vardım, Bir Yoktum isimli video ve 1+1: Birlikte Güçlüyüz! başlıklı sergi ile birlikte üç ayaktan oluşuyor.

18 Haziran Salı günü 19:00’da Boysan’ın Evi’nde açılışı gerçekleşecek olan serginin ertesi günü Ezgi Bakçay ve Seçkin Tercan’ın da katılacağı “Sanat ve Aktivizm” başlıklı bir panel düzenlenecek. 20 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de de sergide yer alan sanatçıların katılımıyla, toplumsal cinsiyet alanında çalışmalar yapan ya da yapmak isteyen fotoğrafçılar bir araya gelecek. Bir Vardım, Bir Yoktum isimli video’nun gösterimi Hollanda İstanbul Başkonsoloğu’nda yapılacak.

Trans kadınların ve erkeklerin hayatlarına dair fotoğrafların, hikâyelerin ve anıların sergileneceği bu projeyi 18-22 Haziran 2019 tarihleri arasında takip edebiliyor olacağız. Tüm etkinlikler ücretsiz ve herkesin katılımına açık gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.