Son zamanlarda yapılan (aslında yıllardır süren)  #MeToo tartışmasına katılmış olun ya da olmayın, şu an “haykırarak söylemek” üzerine bir liste yapmak için iyi bir zaman. Kadınlar, yıllarca alanlarında sahip oldukları güç tarafından korunan seri tacizcilere karşı seslerini yükseltiyor. Dünyanın her yerinden ünlü-olmayan kadınlar da bu sese ses verdi ve cinsel tacizin salgın olduğunu netleştirdi.

BUNUNLA BİRLİKTE, eğer cinsel tacize maruz kaldıysanız, kimseye hikaye borcunuz yok; #MeToo  tartışmasına kamusal olarak katılıp katılmamak sadece ve sadece sizin yapacağınız bir seçim.

Hikayesini kamusal olarak  paylaşan ve hikayesi olup kamusal olarak paylaşmayan herkesle dayanışma içindeyiz! İşte size gerçeğinizi bilmek, onu söylemek, haykırmak, şarkı olarak söylemekle; sesinizle ne yapmayı seçerseniz seçin sesinizin değerli olduğunu bilmekle ilgili bir karışık liste:

Bu yazının orijinali Bitch Media sitesinde yayınlanmıştır.

Çeviri: Suzan Saner

Çatlak Zemin notu: Türkçe #BenDe şarkıları listesi yapsak, içinde neler olurdu dedik ve şöyle oldu:

Listeye eklediğimiz ama Spotify’da bulunmayan şarkılar: 

Nazan Öncel – “Sokak Kızı”

Aylin Livaneli – “Bana Müsaade”

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.