İran’da ahlak polisi iki ayrı kutlamaya operasyon düzenledi, içki içtikleri ve dans ettikleri gerekçesiyle 230 kişiyi gözaltına aldı.

Manisa’da belediyenin desteğiyle hayvanları besleyen bir kadın, köpeklerin kendisine saldırmasının sorumlusu ilan edilerek bir erkek tarafından dövüldü.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Hz. Muhammed’in Hayatı” adlı ders kitabındaki aile içinde erkeğin üstünlüğünü ve kadının itaatini savunan cümlelere sahip çıktı, kadının sorumluluğudur, dedi.

Mersin’de bir kadın, 6 yıldır cezaevindeki kocasının izinle çıkmasının ardından evde üzerine kaynar su dökülerek işkenceye uğradı, komşular yardım istemesine rağmen polisi aramadı, kızının okul müdürüne ulaşan kadın, onlardan da destek görmedi.

Konya’da 2003 yılında öldürülen ve 14 yıl sonra yargılaması yapılabilen Ümmü Şimşek’in davasında savcı, sanıklar için kadının fuhuş yaptığı gerekçesiyle haksız tahrik indirimi istedi.

FM TV’de sunucu Saffet Umul, erkeklerin kadınlardan ayrışmak için sakal bırakmaları gerektiğini “Yakınına gelene kadar onu kadın zannedersin. Allah muhafaza bir sürü düşünceye de girersin” sözleriyle ifade etti.

İzmir’in Dikili ilçesinde özel bir ortaöğretim yurdunda kalan yedi öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen temizlik görevlisi gözaltına alındı, yurt kapatıldı. Emek ve demokrasi güçlerinin düzenlediği protesto eyleminde gerici yurtların kapatılması için için çağrı yapılan mitinge valilik izin vermedi.
Hakkında ikinci kez cinsel tacizle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “İfade etmek isterim ki bu bir siyasi kumpastır, algı operasyonudur.” dedi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.