femihatMerhaba, ben Femihat. Eh, haliyle ben de feministim. Yoksa bu sitede ne işim var değil mi? Laf tam da ne işim olduğu konusuna gelmişken meramımdan biraz daha bahsedeyim.
Derdinize derman, çorak gönlünüze bir nefes olmak için bu köşede buluşalım istedim. Ne varmış ne olacakmış bu köşede diyenlere şöyle açıklayayım; feminist dostlarınızdan çekinip aman ne derler diye anlatamadığınız ne varsa dinlemek için buradayım.
Pek çoğunuz gibi ben de, “ay ona bunu dedim, şunu şöyle yaptım. Şimdi daha mı az feministim acaba?”, “aman feminist arkadaşlarım ne der, beni ayıplarlar mı?” diye endişe edip kimselere yanamadığım dertlere kurdeşenler döktüm. Elalemciliğin en uç noktalarında yaşayan annelerle, anneannelerle büyüdüm. Dar vakitlerde, o meşhur şarkıda da söylendiği gibi tanıdık bir huzur aradım ama nafile, bulamadığım zamanlarım çok oldu.
Şimdi de düşündüm taşındım ve dedim, birbirimizin derdine derman olamayacaksak, birbirimizi yargılamadan dinlemeyi beceremeyeceksek ne anlamı kalır dayanışmamızın? Ve işte bu sebeple, bu noktayı dertlere derman olma noktası ilan ettim. Ne iyi etmişim değil mi?
Sizi dert kumkumasına çeviren ne mevzu varsa bana yazın.
Vallahi size kadın sözü veriyorum, sizden gelenleri gıybete mahal vermeden, arzu ettiğiniz isminizle, rumuzunuzla ya da isimsiz olarak burada yayınlayıp cevaplayacağım. İyi mi? Valla daha ne olsun değil mi?
Öyleyse mektuplarınızı yollamanızı dört gözle, hevesle bekliyorum.

[formidable id=3]