Beş yıl önce boşandığı “kocası” Hızır Zehir’in azmettirmesiyle 19 yaşındaki oğlu Dursun Zehir tarafından, 11 Mart 2014 tarihinde İstanbul Çağlayan’daki adliye kapısı önünde koruma polisi  ile birlikte öldürülen Hanime Aslan’ın davasında oğlu Dursun Zehir iki kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve azmettirici Hızır Zehir de 20 yıl hapis cezası  aldı.

Kararın ardından Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu’ndan kadınlar,  adliye önünde basın açıklaması yaparak verilen kararı değerlendirdiler.

“Biz bugün buraya bir kez daha gerçek adaleti aramaya geldik. Erkek yargıdan, kadın cinayeti davalarından, kadınlar öldürüldükten sonra gelen adaletten bıktık.

Kadınlar öldürülmeden cinayetlerin durdurulmasını ve erkek şiddeti ile gerçekten mücadele edilmesini, devletin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini istiyoruz.

Biz hayatlarımıza sahip çıkmaya, direnmeye devam edeceğiz. Bunun için de dayanışmaya devam edeceğiz. Yaşasın kadın dayanışması diyoruz. Bu verilen cezayı önemli buluyoruz. Erkek adelet değil gerçek adalet arayışımız devam edecek.”

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.