‘Söyleyecek Sözümüz, Çözümü Geliştirecek Gücümüz Var’ diyen kadınlar, Hakkâri Berçelan Yaylasında ve Taksim’de aynı anda çadır kurdular. Kadınlar, barış için sabaha kadar nöbet tuttu.

Berçelan’da yapılan basın açıklamasında kadınlar, Türkiye’nin dört bir yanından savaşın bitmesini, bir an önce barışın gelişmesini istedikleri için bir araya geldiklerini söylediler. Barışın herkesten çok kadınlara lazım olduğunu ifade ettiler. Erkek egemenliğinin, savaş ve militarizmle her geçen gün güçlendiğini, kadınların şiddet dolu yıllar boyunca yaşadıklarını, bu yaşanmışlıklara dair tanıklıklarını, duygularını paylaşmak, birbirlerinin yüreğine dokunmak, birbirlerinin halinden anlamak için Berçelan’da olduklarını dile getirdiler.

Açıklamanın ardından alkış, slogan ve zılgıtlarla eylemi sürdüren kadınlar, daha sonra araçlarla şehir merkezine hareket ederek barış nöbetine son verdiler.

https://www.evrensel.net/haber/200929/beyaz-tulbent-yere-dusunce

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.