Müftülere nikah yetkisi veren yasanın onaylanmasının ardından, henüz genelge çıkmadan ilk müftü nikahı, Bismil’de, kayyum atanan Bismil Belediyesi’nin kapattığı Nujin Kadın Evi yerine açılan evlendirme dairesinde kıyıldı. Müftü, ben de 8 çocuk babası olarak onlardan da inşallah en az 5 çocuk istiyorum, dedi.

Brezilya’da, hamile kadının hayatı tehlikede olsa ve kadın tecavüze maruz kalmış olsa dahi kürtajı yasaklayan düzenleme meclis alt komisyonunda onaylandı.

Yeni Akit, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında yuva yıkıyor, erkekler mağdur diye haber yapmaya devam etti.

Alman LGBTİ Film Günleri etkinliği Valilik tarafından engellendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Müslüman kadınlara seslendi: Dinimiz nikahlanın, evlenin, çoğalın diyor, terör örgütlerinin en az 15 çocuğu var dedi.

Başbakanlık, 2010 tarihli kadın istihdamının artırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik genelgeyi güncelleme kararı aldı, taslakta kadınların iş yaşamında yer almasını sağlayacak hükümleri kaldırdı.

Ankara’daki ORS Rulman fabrikasında işçilerin eşlerine “öfke kontrolü” eğitimi verildi: Size söylenen her lafı üzerinize alıp tepki vermeyiniz!

Fransa’da 11 yaşındaki bir kıza tecavüzden yargılanan sanık, mahkemenin çocuğun rızasının olduğuna hükmetmesi sonucu beraat etti.

17 ayrı tedbir kararı bulunan, baba, eski koca, üvey kardeş, ailedeki erkeklerden şiddet gören ve direnen kadına şiddet uygulayanlar çıkarıldıkları mahkemede tutuklanmadı.

15. Onur Yürüyüşü’nde gözaltına alınan 24 kişiye, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerine Muhalefet’ten açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Elazığ Cezaevi’nde kadınlara yönelik kötü muamele ve hak ihlalleri açığa çıktı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.