Yüksekova’da bir kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklu bulunan S.E. üçüncü duruşmada “delil karartma şüphesi olmadığı” gerekçe gösterilerek serbest bırakıldı.

İstanbul Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeninin bir çocuğu taciz etmesi sonucu açılan davada mahkeme tarafları uzlaştırma komisyonuna sevk etti, komisyon çocuğun ailesine 5 bin lira para teklifinde bulundu.

Karaman’da belediye otobüsünde kız çocuklarına cinsel istismardan tutuklanan Mustafa Uyar ifadesinde “etek giyiyorlardı, şeytana uydum” dedi.

Dünya Ekonomik Forumu’nun raporuna göre gelişen teknoloji sektörlerinde kadınların iş bulamaması küresel toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin sürmesinde bir faktör olabilir.

Arjantin’de kadın düşmanı söylemlerde bulunan bir radyo programı sunucusuna savcılık aracılığıyla beş ay boyunca programında feminist konuk ağırlama “cezası” verildi.

İzmir’de 7 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu için hakkında dava açılan Faruk E.’nin olayın yaşandığı yurtta temizlik görevlisi kadrosundayken çocuklara Kuran eğitimi verdiği, çocukların kişisel bilgilerini tuttuğu davanın görülmesiyle ortaya çıktı.

Konya’da Mehmet G. 7 yıl önce boşandığı Hediye İnanç ve arkadaşı Semi Oğuz Deniz’i öldürdü.

Sevinç Kul isimli bir kadın Twitter’dan 5 yıldır bir erkek tarafından tacize uğradığını ve tehdit edildiğini söyleyerek destek istedi.

Bursa’da Oğuzhan Kayalp karısı Zuhal Kayalp’i ve bebeklerini öldürdü.

İstanbul’da bir binada asansör denetimi yapan mühendis G.Y.’yi, bir asansör firması çalışanı cinsiyetçi sözler ve saldırgan tavırlara maruz bıraktı.

Adana’da Necdet Erdoğan Artural kendisine hayır dediği için Serap Sağlam’ı defalarca taciz etti ve bıçakla yaraladı.

Adana’da Harun Çopur tartıştığı karısı Sevda Çopur’u öldürdü.

Antalya’da otobüs durağında bir kadına cinsel tacizden gözaltına alınan K.A.’nın daha önce aynı suçtan ceza aldığı ve bu olayın üzerine adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

İstanbul’da ekip otosunda bir kadına tecavüz ettiği için yargılanan polis memuru S. E. ile arabadaki diğer polis R.Y. hakkında süren davada savcı mütalaasında S.E.’nin “nitelikli cinsel saldırı”, R.Y.’nin ise “nitelikli cinsel saldırı suçuna  yardım etme” ve “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” suçlarından ceza almalarını talep etti.

Kaş’ta Fulya Özdemir’i öldüren Atilla Makta’ya mahkeme haksız tahrik indirimi kararı verdi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.