Tecavüzcü Nurettin Gider’i öldüren Nevin Yıldırım’ın davası, Yargıtay tarafından suçu “tek başına işlemediği” gerekçesiyle bozulmuştu. Feministlerin takip ettiği tekrar açılan davada yine ceza indirimi çıkmadı, mahkeme Nevin’e müebbet ceza verdi.

Zihinsel engelli bir kadın 5 kişinin tecavüzüne uğradı, mahkeme kadının bağırmadığını öne sürerek failleri beraat ettirdi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğü ve sinirlendiği iddia edildi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “toplumun ortalama yaşına uygun olarak davranmakta fayda olduğunu” ve evlilik için uygun yaşın 18-25 olduğunu söyledi, 25’ten sonra beğenmenin zorlaştığını kaydetti.

Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) “Karşı Cins Rehberi” yayınladı, içerisinde kadın ile erkeğin tokalaşmasının uygun olmadığı, karşı cins ile görüşmenin uygun olmadığı, kız-erkek toplu görüşmelerin uygun olmadığı gibi tespitler yer aldı.

Bursa’da bir lisede müdür yardımcısı A.K.’nın kız öğrencileri bakirelik sorarak ve WhatsApp yoluyla taciz ettiği açığa alınmasıyla ortaya çıktı.

İstanbul’da S.E. isimli bir polisin, başka bir polis de arabadayken bir kadını eve bırakma gerekçesiyle polis arabasına aldığı ve arabada kendisine tecavüz ettiği, mahkemenin nitelikli cinsel saldırı ve diğer polis için de yardım etme suçlarına yönelik iddianameyi kabul etmesiyle ortaya çıktı.

Manisa’da Bilal Kupal karısı Suriye Kupal’ı ve kızı Ayşe Kupal’ı öldürdü, savcı haksız tahrik talep etti.

CHP’nin soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Ziyapaşa İlköğretim Okulu’nda 7 yaşındaki bir çocuğun okul dışından bir kişi tarafından okul tuvaletinde tacize uğradığını onayladı. Olayın ertesi günü kişi savcılığa sevk edilmiş ve “şüphelinin 25 saniyeden az süre tuvalette kaldığı, bu sürenin fiili işlemesi için yeterli olamayacağı ve çocuğun ifadesinin yeterli olamayacağı” gerekçesiyle serbest bırakılmıştı.

Sivas’ta Fırat Yurdakul sevdiğini iddia ettiği kadının ailesinden 3, kendi arkadaşı ve onun babası ile birlikte 5 kişiyi öldürdü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.