Hindistan’da hükümet, hamile bir kadına toplu tecavüz edip, kadının ailesinden üç yaşındaki kızını da dahil, 14 kişiyi öldürmekten ceza verilen 11 kişinin erken salıverilmesini onayladı.

Diyarbakır’da yaşayan Hediye Takak, 17 yaşındaki oğlu tarafından vuruldu. Yaralanma sonucu Hediye’nin bir bacağı kesildi.

UNFPA Türkiye, yayınladığı raporda derinleşen yoksulluk ile birlikte 10 kadından beşi ve 10 kız çocuğundan dördünün yüksek fiyatlar nedeniyle regl ürünlerini alamadığını belirtti.

İstanbul’da Kamil Hakan Karabulut, annesine bakıcılık yapan Nursel Bircan’ı öldürdü.  Erkekler, bir hafta içerisinde en az yedi kadını öldürdü.

Elazığ’da 24 saatte üç kadın farklı adreslerde erkekler tarafından katledildi.

Iğdır’da çocukları sistematik cinsel istismara maruz bırakan mahalle esnafı M.Ö. tutuklanınca, yakınları şikayetçi aileleri tehdit etti.

Van Çatak’ta 12 yaşındaki kız çocuğa sistematik cinsel istismarda bulunan korucu Rıskı Okam’a nitelikli cinsel istismar suçundan 50 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Gebze’de lise öğrencisi Büşra Kabataş’a işkence yaptıktan sonra katleden Taner Yaylacı’nın intihar girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Ailenin avukatı “Deli numarası yaparak rapor alma peşinde” dedi.

İstanbul’da Bebek sahilinde akıl sağlığı yerinde olmadığı belirtilen bir kadına cinsel saldırıda bulunma suçlamasıyla tutuklanan Özgür Kavi hakim karşısına çıktı.

Ankara’da şiddet uygulayan eşini öldüren 76 yaşındaki kadına 16 yıl 8 ay ev hapsi verildi.

Samsun’un Atakum ilçesi sahilinde tabanca ile başına ateş ederek intihar ettiği belirlenen İlklima Naz Akbörü’nün (20) ölümü ile ilgili soruşturma sürüyor. Polis, intihar mektubunda uğradığı cinsel taciz ile saldırıyı yazan Akbörü’yü ölüme götüren tabancayı nereden temin ettiğini araştırıyor. 

Hatay’da elini öpmediği için 2.5 yaşındaki yeğenini döven, sesler üzerine alt kata inen öğretmen yengesi Mehtap İlgar’ı da “ağabey” demediği gerekçesiyle 37 yerinden bıçaklayıp, boğazını kesmeye çalıştığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Recep İlgar’a 15 yıl hapis cezası verildi.

Küçükçekmece’de üç yıl önce, Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Lisha Yu’yu takip edip kaçıran, valize koyarak katleden ve cansız bedenini Bilecik’e gömen üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i öldüren Cemal Metin Avcı’nın haksız tahrik indirimi ile aldığı 23 yıl hapis cezası kararı İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi tarafından usulde eksiklikler olduğu gerekçesiyle mahkemesine geri gönderildi.

Kayseri’nin merkez Melikgazi ilçesinde yakınlarının haber alamadığı kadın, evinde ölü bulundu. Ölümü şüpheli bulundu.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde, eşinin silahlı saldırısına uğrayan kadın ve babası hayatını kaybetti.

Kadir Has Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de LGBTİ+ çalışanların özel sektörde yüzde 23’ü, kamuda yüzde 6’sı açık yaşıyor.

İzmir’de, boşanma aşamasındaki Ezgi Özarslan’ı öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın bulunması için kadın dernekleri, aralarında İzmir’in de olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere “Ezgi’nin katili aranıyor” yazılı afişler yapıştırdı.

Van’ın Erciş ilçesinde E.D. isimli kadın, şüpheli şekilde yaşamını yitirdi. E.D.’nin evli olduğu erkek tarafından şiddete maruz bırakıldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.