Mustafa Ceceli, çocuklarının velayetini almak için eski eşi Sinem Gedik’e İntizar’la arasında bir ilişki olduğu iddiasıyla dava açtı. Bu davaya delil olarak gösterdiği İntizar’ın evine yerleştirilmiş gizli kamera görüntüleri oldu. Bunun üzerine İntizar’ın birlikte çalıştığı plak şirketi Poll Production “Kendisi hakkında çıkan haberleri üzüntü ve şaşkınlıkla okuduk” diyerek İntizar’la olan sözleşmesini feshetti.

Tüm bu olaylar anaakım haber sitelerinden “yasak aşk”, “yılın skandalı”, “büyük ahlaksızlık” şeklinde duyuruldu. Evet ortada bir skandal var. Fakat bu skandal iki kadının bir ilişki yaşama ihtimali ya da gerçekliği değildir. Skandal olan 1,5 sene önce boşandığı eski eşi Sinem Gedik’i aldattığı ortaya çıktığı için prestijini ve ona verdiği nafakayı kurtarmaya çalışan Mustafa Ceceli’nin ve İntizar’ı homofobik tutumuyla işsiz bırakan Poll Production’nın erkeklik skandalıdır.

Bir erkeğin, arkasındaki desteğe ya da sadece erkek egemen sistemin ona bahşettiği pozisyona güvenerek kadınların hayatına müdahale etmesine, cinselliklerini yasaklamaya çalışmasına, toplumdaki erkekten yana ahlak anlayışına sığınmaya çalışmasına, ülkedeki erkek lehine işleyen hukuktan faydalanmaya çalışmasına, insanların yatak odasına kamera koyma alçaklığına, bir çocuğu kendi kaybedişine malzeme etmesine, medyanın tüm bu duruma alet olmasına izin vermiyoruz ve #SinemGedikveİntizarınYanındayız  Gelen tepkilerden de görüyoruz ki bu erkek rezilliğinizde kazanamayacaksınız. Kadınlar seçimlerini istedikleri gibi yapmaya, hayatlarını istedikleri gibi yaşamaya ve baskılar karşısında siz ne kadar çırpınsanız da susmamaya devam ediyorlar. Lezbiyen ve biseksüel kadınlar vardır, anneler vardır ve bir çocuk için kötü olan esas şey bu homofobik erkek zihniyetle büyütülmektir. Çocukların yaşadığı şiddeti, kadınların gördüğü baskıyı görmezden gelerek kadınların cinselliğinin “skandal” olduğu bir ahlak anlayışını teşhir ediyoruz. Ceceli ve ekibi suçlusunuz!

bir grup feminist

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.