Ocak ayında İskenderun’da kendini istemeyen Berfin’e Ozan Ç. yolda kezzap attı, Berfin bir gözünü kaybetti, diğer gözünün korneasında erime başladı, Antakya Kadın Dayanışma grubu aylardır tedavinin geciktiğini belirterek Sağlık Bakanlığı’na daha fazla geç kalınmaması için çağrı yaptı.

Balıkesir’de Ö.A. isimli öğretmen 2 çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

26 Nisan’da basına bir günde 7 çocuğun cinsel istismara, bir kadının ise cinsel tacize maruz kaldığı yansıdı.

Muğla’da Birol Ü. karısı Gamze Ü.’yü öldürdü.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ’’Ekonomi fazla dişil bir yapıdır” diyerek ekonomiyi “kendi ayakları üzerinde duran, zarif bir hanımefendiye” benzetti ve “fazla hür ve serbest bıraktığınızda da hafiften maçoluk istiyor” buyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “İnsan fıtratına aykırı sapkın ilişkilerin belli çevrelerce meşrulaştırılması tehditler arasında. Nikah akdinin değersizleştirildiği, evlilik dışı ilişkilerin normal sayıldığı, boşanmanın adeta teşvik edildiği sancılı bir süreçle karşı karşıyayız. Gayri ahlaki hayat tarzı ülkemizde etkisini her geçen yıl daha fazla gösteriyor” dedi.

Altınbaş Üniversitesi tarafından hazırlanan bir rapora göre son 10 yılda Türkiye’de çocuk cinsel istismarı davalarının sayısı 3 kat arttı, yılda 8 bin çocuk cinsel istismara uğruyor.

Uluslararası Af Örgütü, Nepal’in çeşitli yerlerinde kadınların regl olduklarında kirli addedilerek sağlıksız ve tehlikeli kulübelerde tecrit edilmelerine son verilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Adana’da sokakta bir erkek iki kadına saldırdı.

Tekirdağ’da Naciye Saygın kimliği bilinmeyen biri tarafından öldürüldü.

İstanbul’da 9. kattan düşen Gökselin Türkel hayatını kaybetti.

İzmir’de Suat Ü. karısı Hatice Ü.’yü öldürdü.

İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hüseyin Özbey, Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olan bir kadını darp etti.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro “Buraya bir kadın ya erkekle seks yapmaya gelmek istiyorsanız, başka kapıya. Burası eşcinsellerin ülkesi, bir eşcinsel turizmi ülkesi olamaz. Bizim ailelerimiz var” buyurdu.

Konya’da ormanlık bir alanda bir kadın cesedi bulundu.

ABD’de 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismardan ceza alan servis şoförü Shane Piche cezaevine girmeyecek.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.