Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Gazeteci Can Ataklı, CHP eski Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A.’nın hakkında da cinsel saldırı şikayetinde bulunulmasının ardından, kadınları aşağılayan bir savunma yaptı.

Diyarbakır’da Murat Ç. eski karısına uyguladığı şiddetten ötürü defalarca şikayet edildi ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkarıldı, mahkeme öldürme girişimini “korkutma amaçlı” diyerek ciddiye almadı.

İstanbul’da polis Bayram Sokak’ta yaşayan 9 trans kadını bir ay içinde ikinci kez gözaltına aldı, evlerinin mühürleneceğini söyledi, kadınlar evsiz kaldı.

5Harfliler, MasterChef Türkiye’nin erkek egemenliğini nasıl yeniden ürettiğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kadına yönelik şiddetle ilgili “İnancımız ve kültürümüzle ilgisi olmayan birtakım yanlış uygulamaları ve adetleri, aile kurumunu yıkmak için kullanmaya kalkanların sinsi oyunlarına gelmeyeceğiz,” dedi.

Avustralya’da bir araştırmaya göre, finans sektöründeki kadın çalışanlar üstlerine terfi istediklerini belirtmedikleri sürece erkek çalışanlardan çok daha az terfi ediliyorlar.

Cinsel saldırı ile yargılanan Hasan Bilgili kendisi hakkında Twitter’da paylaşım yapan 60 kadını savcılığa şikayet etti, mahkeme 4 kadına ceza verdi.

Polis, üzerinde “İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula” yazılı maske takan TBMM danışmanlarından maskelerini çıkarmalarını istedi.

Bilecik’te Onur Acar kendisinden boşanmak üzere olan Cemile Nur Acar’ı öldürdü.

Konya’da kızına cinsel istismarda bulunduğu için tutuklanan baba K.Y. serbest bırakıldı.

Edirne’de Mehmet Emin Karaaslan kendisinden boşanmak üzere olan Nilay Karaaslan’ı öldürdü.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği raporuna göre erkekler kasım ayında en az 31 kadını öldürdü.

Diyarbakır’da mahkeme Pelda Karaduman’ı öldürdüğü gerekçesiyle Hüseyin Oruç’a ceza verirken şiddete iştirak edenlere ise vermedi.

İstanbul’da Yasin A. kendisinden boşanan Lale Bayram’ı Servet K.’ya para karşılığı öldürttü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.