Salgın hastalıkları eşcinselliğe ve nikahsız birlikteliklere bağlayan, nikahsız birliktelikten zina, zinadan HİV doğduğunu açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş‘a, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun destek verdiAnkara Barosu ve Diyarbakır Barosu bu sözleri kınadı ve haklarında “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçundan soruşturma açıldı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Erbaş’ı eleştirenler için “herkes haddini bilecek” dedi, Ankara Diyarbakır Barolarının sitelerine bir süre ulaşılamadı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Erbaş’a sahip çıkarak “İslam’a yapılan saldırıyı kınadığını” açıkladı, Twitter’da Erbaş’a “yanlız” olmadığı belirtilerek kampanya düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), koronavirüs salgınında uygulanan karantina önlemleri nedeniyle en az 15 milyon daha aile içi şiddet vakasının yaşanmasının öngörüldüğünü açıkladı.

Antalya’da C.Y. eski karısı Zeynep Y. ile kardeşi Hatice Özge Gök’ü bıçakladı.

Ankara’da Şükrü Can kız kardeşi ve annesini döverek hastanelik etti ve serbest kaldı.

İranlı rapçi Amir Tataloo sosyal medya hesabından Türkiye’deki kız çocukları hakkında cinsel içerikli çağrı mesajları yayınladı.

Basklı Euskal Herria Feminist Topluluğu karantinada erkek şiddetinin artışı ve kadın erkek eşitsizliğinin boyutlarına dikkat çekmek için bir bildiri yayınladı.

Ev İşçileri Dayanışma Sendikası, koronavirüs süreci öncesi ev işçilerinin sorunlarının zaten görünmez olduğunu ancak bu dönemde çalışma alanlarının kapanması ile sorunlarının iyice büyüdüğünü açıkladı.

Antalya’da Bekir Bertan hakkında hazırlanan iddianameye göre 8 yıl önce karısı Hatice’yi öldürdü ve iki kişinin yardımıyla da bedenini gömdü.

Mersin’de Hakan G. kendisinden boşanmak isteyen Emel G.’yi tornavidayla yaraladı.

İstanbul’da hakkında uzaklaştırma kararı bulunan bir erkek tulum giyerek ve sahte ambulansla eski kız arkadaşını evden kaçırdı.

Mısırlı TikTok fenomeni Hanin Hussam, ahlaksızlık yapmak ve ahlaksızlığa teşvik etmek suçlamasıyla tutuklandı.

Kütahya’da eski karısını dövdüğü için ev hapsine çarptırılan Veysel S. babasını döverek evden kaçtı.

Ağrı’da M.E. 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.