Türkiye’de bir hafta içerisinde iki kız çocuğu, önce 8 yaşındaki Eylül cinsel istismar ve işkence sonucu öldürüldü, ardından 4 yaşındaki Leyla henüz bilinmeyen bir sebeple ölü bulundu. AKP toplumda çıkan tartışmaların ardından idam ve hadımı görüştüklerini belirtti. İdam konusunu eleştiren oyuncu Berna Laçin’e ise “halkın dini değerlerini aşağılamak”tan soruşturma açıldı.

Siirt Devlet Hastanesi’nin ilk kadın başhekimi Şeyda Kayhan şehirde genç kadınların fuhuşa zorlandığını emniyete bildirdi, ardından gördüğü mahalle baskısı sebebiyle işinden ayrıldı.

Edirne’de bir Kuran kursunda imam H.K.’nın bir öğrencisini dövdüğü açığa çıktı.

İstanbul Valiliği bu sene 16.’sı düzenlenen Onur Yürüyüşü’nü “güvenlik” gerekçesiyle yasakladı, Mis Sokak’ta buluşan binlerce kişi yaptıkları açıklamanın ardından polis müdahalesi ile karşılaştı, 11 kişi gözaltına alındı.

Aydın’da iki kadın ürün satışı için iş yerine gittikleri C. S. hakkında kendilerine para karşılığı cinsel ilişki teklifinde bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi oldular.

Malezya’da 41 yaşında bir erkeğin 11 yaşında bir çocukla evlendirilmesi gündem oldu.

İstanbul Başakşehir’de Murat Ş. 14 yaşındaki bir çocuğu yolda yürürken elle taciz etti.

Antalya’da sokaklarda yaşayan bir kadın otomobille kaçırılmak istendi, bu sırada caddede bulunan bir kadın tarafından kurtarıldı.

ABD’de Trump’ın göçmen politikasını eleştirmek üzere eylem yapan içlerinde oyuncu Susan Sarandon’ın da olduğu yaklaşık 600 kadın gözaltına alındı.

Urfa’da bir kadın kocası tarafından öldürüldü.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortaya çıkan 115 hamile çocuğun polise bildirilmemesi skandalı hakkında açılan davanın ilk duruşmasında sanıklar ihmallerinin olmadığını, davanın “FETÖ terör örgütünün düzenlediği bir kumpas olduğunu” beyan ettiler.

Bianet’in derlediği haberlere göre erkekler haziran ayında 23 kadını öldürdü.

Sakarya’da Arif Nihat Asya Yurdu’nda kalan öğrenci Betül Ceylan yurt müdürünün odasına çağrıldı, kılık kıyafeti (şort giymek) gerekçe gösterilerek İslami ahlak dersine maruz kaldı ve hatta hakkında tutanak tutuldu ve ifadesi alındı.

Suudi Arabistan’da kadınların araba kullanmalarına yönelik yasak haziran ayında kaldırıldı, Mekke’de bir kadının arabası bu duruma karşı çıkan kişiler tarafından kundaklandı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.