Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2020 yılı “Mahalli İdareler Genel Faaliyet Raporu”na göre Türkiye’de kadın yerel yöneticilerin oranı sadece yüzde 3.

Avrupa Şampiyona’sı öncesi Uluslarası Hentbol Federasyonu’na başvuran Norveç Hentbol Kadın Takımı oyuncuları yarışmada giymeleri beklenen ve rahatsız hissettikleri bikini altı yerine şort giymeyi talep etti, talepleri reddedildi. Maça şortla çıkan kadın hentbol takımı toplam 1500 euro cezaya çarptırıldı.

İstanbul Harbiye’de bir erkek bir trans kadın ve arkadaşını sözle taciz etti ve kesici aletle saldırdı.

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu’nun (CFWIJ) kaydettiği vakalara göre bu yıl kadın gazetecilerin maruz kaldığı şiddet %158 arttı.

Şarkıcı Çağatay Akman eskiden birlikte olduğu Ö.U.’yu darp etti.

Hindistan’da 17 yaşındaki genç kadın Neha Paswan kot pantolon giydiği gerekçesiyle akrabaları tarafından öldürüldü.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda kazandığı maçın ardından, İhsan Şenocak twitter hesabından yaptığı paylaşımla “kadınların yerinin oyun alanları olmadığını” buyurdu.

İstanbul Sarıyer’de Özer Ağaoğlu, boşanma aşamasında olduğu Fatma Keke’yi bıçaklayarak öldürdü.

İngiliz Silahlı Kuvvetleri’nde kadın askerlerin neredeyse üçte ikisi zorbalığa, cinsel tacize, saldırıya ve ayrımcılığa maruz kalıyor.

UNICEF pandeminin eğitim hakkına etkilerini değerlendirdiği açıklamasında, salgın yüzünden eğitime erişememenin erken yaşta evliliği ve hamileliği, evde ya da sokakta şiddete maruz kalma durumlarını arttırdığına dikkat çekti.

Kayseri’de Yasin Tatar nafakayı bahane ederek boşandığı Fatma Abravcı’yı bıçaklayarak öldürdü.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.