Adana’da M. A. K. iki çocuğuna cinsel istismar davasından tutuksuz yargılanıyor ve devlete bağlı bir çocuk hastanesinde çalışmaya devam ediyor.

Rubato grubunun solisti Özer Arkun’un sevgilisini darp ettiği ortaya çıktı.

Oyuncu Ozan Güven’in Deniz Bulutsuz’a şiddet uygulaması sonucu metin kaleme alan 103 senarist arasında bulunan Memed Onur Özkök’ün de bir kadına şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

İstanbul’daki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nü binasına, “Artık yeter! Kadınlar yaşam güvencesi istiyor” pankartı asan kadınlar tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi, adli kontrol şartı ve yurtdışı yasağıyla serbest kaldılar.

Bingöl’de Osman T. kendisini şikayet ederek İstanbul’da sığınağa yerleşen karısı Zeynep T.’yi sığınağın yerini öğrenerek Bingöl’e götürdü ve öldürdü.

Oyuncu Berna Laçin, gazeteci Nevşin Mengü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Avukat Feyza Altun hakkında Twitter’da Kadir G.’nin cinsiyetçi saldırı içeren paylaşımları üzerine açılan soruşturmada paylaşımlarda “ağır eleştiri” gören savcılık takipsizlik verdi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK), verilerine göre Türkiye’de geçen sene 16-17 yaşındaki 17 bin 47 kız çocuğu evlendirildi.

İstanbul’da Mert Al evine temizliğe çağırdığı bir kadına çocuğunun önünde cinsel saldırıda bulundu.

İçişleri Bakanlığı hâlâ kayıp olan Gülistan Doku için yapılan su altı aramalarını durdurdu.

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde “şüpheli şekilde” ölü bulunan Nadira Kadirova’nın dosyasını kamuoyu kapatılmış olarak bilirken CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan emniyet, soruşturma sürüyor dedi.

İstanbul’da bir okulda 66 yaşındaki hademe bir çocuğa cinsel istismarda bulundu.

Ukrayna’da karısıyla tartışan bir erkek yaşadıkları binayı ateşe verdi.

Balıkesir’de Eyüp Y. eski sevgilisi Özlem Ş.’nin evini ateşe verdi.

İstanbul’da Bayram Ö. kendisinden ayrılan İmran E.’yi silahla yaraladı.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi, bir kamu kurumunun müdürünün kadın memura sözle cinsel taciz ve basit cinsel saldırısını “babacan” tavır diyerek akladı.

Avcılar’da Mehmet Çakmaktaş karısı Emine Çakmaktaş ve kızlarını bıçakladı, savunmasında “meyve bıçağı çarptı” dedi.

İstanbul’da N.Y. eski sevgilisi Y. G.’nin kendisine şiddet uyguladığını ve şikayetlerinden sonuç alamadığını açıkladı.

Kıyafet zinciri LCW, çalışanlarına mail atarak “gökkuşağının LGBT algısı yaratabilecek şekilde kullanılmaması, renk sayısının azaltılması ve renk tonunun farklılaştırılmasını” söyledi.

Polonya Cumhurbaşkanı Duda, eşcinsellerin evlat edinmesini yasaklayan bir tasarıyı imzaladığını açıkladı.

Adana’da, Fatih Cengiz karısı Zahide Cengiz’i silahla ağır yaraladı, Zahide Cengiz bir haftadır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hacettepe Üniversitesi Spor Salonu’nda görevli bir erkek, üniversitenin kendisi hakkında bir öğrenciye cinsel taciz işlediği yönünde kararı olmasına rağmen, mahkemede “delil yetersizliği”nden beraat etti.

Yalova’da Hüseyin A. “şort giydiği” gerekçesiyle sokakta bir kadını dövdü, burnunu kırdı ve serbest bırakıldı.

Sol Parti’de İlayda K. bir yetkilinin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve partinin süreci işletmediğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şehir hastanesi açılışında “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” dedi.

Fransa’da iki kadın tarafından tecavüz, cinsel taciz ve yetkiyi kötüye kullanmakla suçlanan Gérald Darmanin, İçişleri Bakanı seçildi. Gelen itirazlara cevap veren yeni Başbakan Jean Castex, henüz sonuçlanmamış dava hakkında “Darmanin’in masum olduğuna dair herhangi bir şüphem yok” diye açıklama yaparak kadınların beyanını yok saydı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.