Gülistan Doku 5 Ocak’tan beri, Şefika Yasa ise 12 Ocak’tan beri kayıp.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 20’li yaşlardaki gençlerin üçte biri ne eğitimde ne istihdamda; bu sayının yüzde 72’si ise kadın.

Ankara Üniversitesi’nde Las Tesis dans eylemi yapan ve Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) hedef gösterdiği kadın öğrencilere Rektörlük soruşturma açtı, Kredi Yurtlar Kurumu öğrencileri yurttan attı, burslarını kesti.

Elazığ depremini çocuk yaşta evliliklerin engellenmesine bağlayan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde akademisyen Bedri Gencer dersinde kendisini eleştiren bir kadın öğrenciye “cır cır yapma” şeklinde yanıt verdi.

Avustralya yangınlarını “Eşcinsel evliliğe karşı tanrının bir yaptırımı” olarak değerlendiren ragbici Israel Folau ile İngiliz ragbi kulübü Dragons Catalans’ın anlaşma yapması tepkilere sebep oldu.

ABD Kansas’ta trans öğrencilerin spor yapmasını engelleyen yasa tasarısı hazırlanıyor.

Fransa’da Buz Federasyonu Başkanı Didier Gaihaguit’nin çocuk istismarında bulunduğu gündemdeyken şimdi de yazar Gabriel Matzneff hakkında çocuk istismarından soruşturma başlatıldı.

Mesut Babayiğit karısı Hanife Babayiğit’i öldürdü, mahkeme haksız tahrik indirimi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Server Yaşam Vakfı’nın kaynak kitabında ilkokul çağında tesettürden müziğin haram olduğuna kadar çeşitli öğütlere yer verildi.

Balıkesir’de E.Ö. kendisinden boşanmak isteyen G.Ö.’yü öldürdü.

Ankara’da bir çocuk annesine silah çeken babası Hakan Ü.’yü annesini korumak isterken öldürdü.

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın ölümünün üzerinden 5 ay geçmesine rağmen hâlâ otopsi raporu düzenlenmedi.

Kütahya’da eski karısı Serpil Erdoğan’ı öldüren İmirze Sarı’ya mahkeme haksız tahrik indirimi uyguladı.

Kırklareli Valisi olarak çalıştıktan sonra Mayıs 2018’de merkeze çekilen Orhan Çiftçi hakkında, 4 arkadaşıyla birlikte kaçırdıkları belediye çalışanı Meltem Özkalfa’ya ormanda işkence ettikleri gerekçesiyle dava açıldı.

Adana’da Mahmut Ç. kendisini istemeyen Esra Ç.’nin arabasını yaktı, serbest bırakıldı.

Balıkesir’de kendisinden boşanmak isteyen karısı Gülistan Özcan’ı öldüren Ergün Özcan’ın daha önce de şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

Denizli’de Zeki Özen eski sevgilisini ağır yaraladı.

Urfa Barosu’nun cezasızlıklara dikkat çektiği raporunda çocuk istismarı suçunda yargılanıp “Ben Müslümanım asla böyle bir şey yapmam’ diyenler tahliye ediliyor” ifadesi yer aldı.

CHP’li Lale Karabıyık’ın raporuna göre Türkiye’deki muhtarların yüzde 2’si kadın.

MEB destekli Ufka Yolculuk, Edep Diyarına Yolculuk gibi kaynak kitaplarda 6-10 yaş arasındaki çocukların cami eksenli yaşamaları tavsiye olundu.

İstanbul’da baba Mehmet Emin D.  ile amca Ramazan D. bir kız çocuğunu bağlayarak ormana kaçırdı, olay polise ihbar edilince çocuk kurtarıldı.

Kayseri’de kendisinden boşanmak isteyen Ş.T.’yi döven Ahmet T.’ye mahkeme 3 bin lira para cezası verdi.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.