Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör atamasıyla ilgili süren protestolarda kampüste sergilenen anonim bir iş nedeniyle 4 öğrenci gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gözaltına alınanlar hakkında “4 LGBT sapkını” dedi. Sapkın sözünde ısrar eden Süleyman Soylu ve “başı ezilmesi gereken zehirli yılanlar” diyen Devlet Bahçeli Twitter tarafından kısıtlandı. İstanbul Valiliği “LGBT bayrakları ele geçirildi” diye açıklama yaptı. Sosyal medyada LGBTİ+’lar hedef gösterildi. Üniversitenin BÜLGBTİ+ ve BÜKAK kulüp odalarına baskın yapıldı, BÜLGBTİ+ kapatıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önce “LGBT, yok böyle bir şey,” dedi; sonra “”Bu lezbiyenlerin söylediklerine takılmayalım, biz analarımıza bakalım,”diyerek Boğaziçi’li bir akademisyen hakkında “Soros’un temsilcisi olan kişinin karısı” buyurdu. Başka bir gözaltıda ise bir öğrenci polisin açılan başörtüsünü kapamasına izin vermediğini açıkladı.

Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde öğretim üyesi M.N.M.’ye aynı fakültedeki bir kadın meslektaşına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı, mahkeme beraat verdi.

Politeknik’in araştırmasına göre, koronavirüs sürecinde kadın mühendisler, mimarlar, plancılar çalışma hayatında erkek meslektaşlarına göre daha yüksek oranda sorun yaşıyor.

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği verilere göre erkekler Ocak 2021’de en az 22 kadını öldürdü.

Yozgat’ta hasta E.Ş. istediği ilacı yazmayan doktorun bileğini kırdı.

Çin’de Sincan Özerk Bölgesi’nde kamplarda tutulan Uygur Türkleri’nin cinsel taciz, tecavüz ve işkenceye maruz bırakıldığı basına yansıdı.

Samsun’da Muharrem Coşkun’un sevgilisi Arzu Aygün’ü öldürdüğü ortaya çıktı.

Urfa’da Ramazan Çakmak üç çocuğuna işkence yaptığı gerekçesiyle tutuklu yargılanırken serbest bırakıldı.

Duruşma savcısı, oyuncu Efecan Şenolsun’un oyuncu Elit İşcan’a cinsel saldırıdan cezalandırılmasını talep etti.

Ankara’da “şüpheli” şekilde ölen Aleyna Çakır’dan alınan doku ve sperm örneğinin Ümitcan Uygun’a ait olduğu ortaya çıktı.

Muğla’da bir kadın evinde “ölü bulundu”.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları Komitesi Başkanı Yoşiro Mori, kadın kurul üyesi sayısını artırma talebi karşısında kadınların çok konuştuğunu buyurdu.

Ankara’da İstanbul Sözleşmesi’ne dair açıklama yapan kadınlara ve haberi takip eden gazeteci Eylem Akdağ’a gösteri ve yürüyüş yasasına muhalefet suçlamasıyla dava açıldı.

Zonguldak’ta Ayşe Özgecan Usta apartmanın 8. katından düşerek “şüpheli” şekilde öldü, sevgilisi B.C.A.gözaltına alındı.

Amerika Birleşik Devletleri Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, kendisinin de cinsel saldırıya maruz kalma deneyiminin bulunduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.