İstanbul’da Bilsan Kauçuk Plastik Geri Dönüşüm San. ve Tic. A.Ş’de kalite kontrol sorumlusu olarak çalışan bir kadın patronundan “benimle böyle konuşamazsınız” dediği için tokat yedi.

Antalya’da Mert K. yolda gördüğü üç kadını yoğun bakımlık edecek kadar dövdü, birilerine benzettim dedi, serbest bırakıldı.

Erzurum’da 14 yaşındaki akrabasına tecavüz eden ve onu hamile bırakan dayı M.İ’nin 30 yıla kadar hapsi istendi.

İstanbul’da 9 kişi eşcinsellerin buluşma ağlarından Hornet üzerinden tanıştıkları kişileri bıçak ve silahla gasp ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bursa’da ayrı yaşadığı Belma Yavuz’u öldüren Emrah Yavuz savunmasında “ne yaptıysam onun için yaptım” dedi.

Türk Hava Yolları’nda kabin memuru G.G., Brezilya’da kaldığı otelin personelini odaya kilitlediği için tutuklandı, THY’nin ödediği kefaletle serbest bırakıldı.

Kolombiyalı Juan Carlos Sanchez Latorre yaklaşık 300 çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti, 60 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği’nin Türkiye’de Ayrımcılık Algısı Raporu’na göre Türkiye’de LGBTİ+’lara ayrımcılık uygulanmadığını düşünenlerin oranı 45.86 iken “evinizi kime kiralamazsınız” sorusunun yanıtını mültecilerle birlikte LGBTİ+’lar oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kriz sebebiyle gelen eleştirilere cevaben Afrin operasyonundan söz ederek “bir mermi ne kadar biliyor musunuz” dedi.

UNICEF’e göre, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne göre yasak kabul edilse de, dünya çapında savaştırılan çocuk asker sayısı 250 bin civarında.

Hong Kong’da bir yüksek mahkeme 3 trans erkeğin nüfus cüzdanlarına cinsiyetlerini yazmalarını genital ameliyat olmadıkları gerekçesiyle kabul etmedi.

Hürriyet gazetesi fuhuş için yer temin etme gerekçesiyle gözaltına alınan iki kişinin cinsel yönelimini açıklayarak ve “apart dairede iğrenç olay” başlığını atarak ayrımcı söylem kullandı.

Bianet’in 2018 yılında basına yansıyan verilerden yayınladığı rapora göre erkekler 2018’de en az 255 kadını, 20 çocuğu ve yanlarındaki 39 erkeği öldürdü, en az 61 kadına tecavüz etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı öğrenci yurtlarında ve hastanelerde Manevi Rehberlik projesi başlatarak İslami değerlerle aileyi güçlendirmeyi hedeflediğini duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı “Yeni Rakı Ala”nın “Allah’ın sıfatlarından birini taşıdığı” gerekçesiyle iptalini istedi.

Tekirdağ’da çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan tutuksuz yargılanan Turgay K. hakkında tutuklama kararı çıkınca kendini adliyenin dördüncü katından aşağı attı.

Yeni Şafak yazarı Faruk Beşer kadınlara kendi ayakları üzerinde dursunlar diyenler şiddeti körükleyenlerdir, buyurdu.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.