Berk Akand ve Çağatay Aksu’nun Şule Çet’e tecavüz ve işkence edip 20. kattan aşağı atarak öldürmekle yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü, mahkeme kadın örgütlerini salona almazken Şule’yi suçlayan ve hakaret eden savunma, rapor ve ifadelere izin verdi, “Şule’nin evine erkek girer miydi” gibi sorular yöneltti.

Niğde’de Mehmet U. karısını bıçakladı.

Ayşe Atasayar’ı dövüp iki gün hastaneye götürmeyerek öldüren Murat Akar’a “kasten öldürme” suçundan yerel mahkeme tarafından verilen 25 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bozuldu; Yargıtay “kasten yaralama sonucu ölüme neden olma” suçundan hüküm kurularak cezanın azaltılmasını istedi.

Kütahya’da Tolga Göçer kendisini terk eden Özlem Göçer’i tanımadığı bir kişinin “seni aldatıyor” sözüyle öldürdü.

İzmir’de E. Ö. bir eşeğe işkence ve tecavüz ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Brezilya’da milletvekili Ana Paula da Silva’nın giydiği kırmızı renkli dekolteli elbise saldırgan yorumlar ve tehditlerle gündem oldu.

Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftülüğü “çocuk cemaate çocuk imam” projesi başlattı, çocuk imamlara namaz kıldırdı.

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (KADER) açıklamasına göre 31 Mart 2019 yerel seçimleri için partilerin belediye başkanı adaylarının 385’i kadın, 2504’ü erkek.

KAOS GL Derneği’nin 2018’de basında LGBTİ+’ların görünürlüğünün incelendiği raporunda, 2018’de LGBTİ+’lar 2278 haberde yer aldı, bu haberlerin yarıya yakın oranında (1130) hak ihlali, ayrımcılık ve nefret söylemi bulunuyor.

Birleşmiş Milletler, 6 Şubat Kadın Sünnetine Karşı Sıfır Tolerans Günü’nde bugün hayatta olan en az 200 milyon kız çocuğu ve kadının kadın sünnetine maruz kaldığını, 68 milyon kız çocuğunun da hali hazırda sünnet riski altında olduğunu açıkladı.

Japonya’da babası Yuişiro Kurihara kendisini dövdüğü için öğretmenlerinden destek isteyen küçük Mia, babası tarafından öldürüldü.

Kendisinden boşanmak üzere olan Merve Tula’ya tecavüz ettiği için açılan davada, sanık Ercüment Tula kasten yaralama suçundan ceza alırken cinsel saldırı davası henüz sürüyor.

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Katolik din adamlarının rahibelere cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), anne olan kadınlar ile olmayanlar arasında kazandıkları maaş bakımından uçurum olduğunu ve bu farkın Türkiye’de çok fazla olduğunu açıkladı.

1987’de Nobel Barış Ödülü’nü kazanmış olan Kosta Rika’nın eski Devlet Başkanı Oscar Arias’a tecavüz suçlamaları yöneltildi.

Eskişehir’de hamile bir kadın kocası Sercan Alır tarafından öldüresiye dövüldü ve hastaneye kaldırıldı.

Antep’te bir erkek ailede 5 kişiyi öldürdü, 1 kişiyi yaraladı.

Bursa’da er Gökhan Kılıç’ı başına miğferle vurarak öldüren Astsubay Başçavuş Osman Hancı’nın cezasında mahkeme indirim yaptı.

Daha çok kez köşemizde yerini alacağa benzer AKP’nin İzmir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekçi “Ferhat dağları dele dele geliyor ya Türkiye’nin mega projeleriyle. Şirin ne halde biliyor musunuz? Çok affedersiniz, Şirin foseptik ile uğraşıyor” buyurdu.

Maraş’ta yüz yıl sonra ilk defa görülen “Anadolu yaban keçisi”ni iki erkek kaçak olarak avladı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.