Akit TV’de yayınlanan Derin Kutu adlı programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının ‘mükemmel vücutları’ olduğunu söyleyerek, “İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş” ifadelerini kullandı. İstanbul Aydın Üniversitesi, Özgüven hakkında hukuki süreç başlatıldığını duyurdu.

TRT 1’deki Ramazan Sevinci programına katılan emekli İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alarak “Zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır” buyurdu.

TRT’de yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan Fatih Akçay hakkında eşini kasten yaralama suçundan dava açıldığı ortaya çıktı.

11 Mayıs’ta Milli Gazete’nin 17 yazarı köşelerinde İstanbul Sözleşmesi aleyhinde yazmak üzere örgütlendi.

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci’ye online programı esnasında bir erkek kendisine cinsel organını göstererek saldırdı.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar online eğitim sırasında “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece ha, çaktırma” buyurdu.

İstanbul Beyoğlu’nda A.K., M.A. ve İ.A (üç erkek), bisikletle gezen 12 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği ve zorla eve götürmeye çalıştığı suçlamasıyla gözaltına alındı ve serbest bırakıldı.

İstanbul’da Ersin Y. kendisinden boşanmak üzere olan Ceylan Y.’yi kaçırdı ve şiddet uyguladı.

Ağrı’da şiddet gördüğü için karakola başvurduktan sonra şüpheli bir şekilde ölen Ceylan Akpolat’ın ailesi cinayetin aydınlatılmasını istiyor.

İstanbul’da Eray D.’nin kendisinden boşanmakta olan R.S.’yi dövüp bu anları sosyal medyada yayınlamasının üzerine hazırlanan iddianame tamamlandı.

Erzurum’da baldızı Hülya Özmen ile bacanağı Fatih Özmen’i öldüren Mükremin Turan, gerekçesinin “eşinin bacanağın esprilerine gülmesi” olduğunu belirtti.

İstanbul’da Muhammed Khodarahmi kayınpederi ve kayınvalidesini öldürüp cesetlerini derin dondurucuda saklamış.

Antalya’da Durmuş K.’nın uzaklaştırma kararı bittikten sonra eski karısı Çiğdem Bal’ı takip edip vurduktan sonra sakat bıraktığı, mahkemenin ise kendisini adli kontrol şartıyla serbest bıraktığı ortaya çıktı.

Denizli’de boşanma davası açan karısını bıçakladığı için tutuklanan, ardından tahliye olan Ünal Y., boşanma davasında aleyhine tanıklık yapan oğlu Şahin Y.’yi öldürdü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.