Habertürk’te bir programa katılan psikolog Aslı Karasaç Özkaya cinsiyet kimliği hakkında güncel bilimsel bilgilere dayanmayan, ayrımcı ve fobik açıklamalar yaptı.

Beyoğlu’nda U2 Irish Pub’ın sahibi Hikmet Dikmen, iki müşterisini demir sopayla dövdü, polis olay anında gerekli işlemi yapmadı, bar sahibi olayın kamuoyunda gündem olmasının ardından tutuklandı.

13 yaşındaki bir çocuk cinsel istismara uğradığını açıkladı, fail “rızası vardı” dedi, annesi şikayetçi olmadı, mahkeme cezada indirim yaptı.

Datça Savcılık Kalemi, tacize uğradıkları gerekçesiyle şikayetçi olmak isteyen iki kişiye “sanıklar sizin adınıza iki fidan diksin, uzlaşın” önerisinde bulundu.

Secondwife Muslim Polygamy Matchmaking (İkinci eş (karı), Müslüman Çokeşlilik) sitesi Türkiye’de açıldı.

AKP’li meclis üyesi Halil İbrahim Kaya “Kadınlar öldürülüyor diyorsunuz. Kim öldürüyor. Ne yapalım öldürüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor. Erkekler öldürülmüyor mu?” dedi.

Diyanet, ‘Telefon, internet, faks yoluyla ‘boş ol’ denildiğinde de boşanma gerçekleşir’ diyerek kadınlara boşanmayı zorlaştırırken erkeklerin ‘boş ol’ sözüne ve mesajına bakılan bir sistem hedefliyor.

İstanbul İl Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz müftülerin nikah kıymasına yönelik eğitimde müftülük nikahının camilerde kıyılmasına mani yoktur dedi.

Mersin’de bir kadın herkesin gözü önünde minibüsten indirilerek kaçırıldı, kaçırılan Zelal Topçu polis tarafından bulundu.

4 çocuğuna taciz ve şiddet uygulayan baba delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

İlk resmi müftü nikahı Tayyip Erdoğan’ın şahitliğinde kıyıldı.

“İş’te Kadın Konferansı” isimli konferansta bir kadın Tayyip Erdoğan ile konuşmak istedi, korumalar kadına müdahale ederek engelledi.

İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda “geleneklerimiz, göreneklerimiz” dersinde öğrencilere gelinlik, damat, kına kıyafeti giydirildi, para takıldı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.