H.K.G.’nin altı yaşından itibaren cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin açılan davanın ilk duruşması basına kapatıldı. Mahkeme heyeti, Aile Bakanlığı’nın katılma talebi dışındaki tüm katılma taleplerini reddederek duruşmanın kapalı görülmesine karar verdi. İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel ile Kadir İstekli’nin tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 27 Şubat’ta.

İran’da gözaltındayken hayatını kaybeden Jîna Mahsa Amini’nin babası ile röportaj yaptığı için tutuklanıp kefaletle serbest bırakılan gazeteci Nazila Marufiyan’a, duruşma yapılmadan iki yıl hapis cezası verildi.

Denizli’de Mithat Kocadağ, evli olduğu altı aydır kayıp olan Mine Kocadağ’ı öldürdüğünü katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında itiraf ettikten sonra gözaltına alındı.

Çanakkale’de Gencay Korur, boşanma aşamasında olduğu Ayşe Korur’u öldürdü, kaçtı ve sosyal medyada “Gururlu hissediyor” diye paylaşım yaptı. Korur hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Giresun Görele’de Ali Tetik (70), evli olduğu Sevim Tetik’i (65) öldürdü.

Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan’a sosyal medyadan ‘hakaret’ ettiği gerekçesiyle yargılanan Ezgi Mola’ya destek olmak için paylaşım yapan şarkıcı Melek Mosso hakkında da ‘hakaret davası’ açıldı. Ankara Başsavcılığı, daha önce oyuncular Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah ve Hazal Kaya hakkında Musa Orhan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı.

Urfa Viranşehir’de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yürüyüş düzenlemek isteyen kadınlardan 17’si hakkında ‘toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Şırnak Silopi’deki Habur Sınır Kapısı’nda görevli gümrük muhafaza memurları, yaşlı bir kadını ve eşini darp etti. Valilik, şiddet uygulayan iki memurun açığa alındığını açıkladı.

Aydın Didim’de Celal Taşkıran (69), Almanya’da yaşayan 32 yıl önce boşandığı Yeter Zorba’yı (69) bıçaklayarak öldürdü.

Singapur’da K. Kawshigan isimli erkek, flört teklifini reddeden kadına “psikolojisinin bozulduğu” gerekçesiyle üç milyon dolarlık tazminat davası açtı.

 

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.