Dokuz Eylül Üniversitesi’nde akademisyen Prof. İbrahim Kaya hakkındaki taciz beyanları artıyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grup feminist kadın 4 erkek öğrenciyi erkek şiddetinin çeşitli biçimlerini uyguladıkları gerekçesiyle ifşa etti.

Koç Üniversitesi’nde kadın öğrenciler cinsel tacize karşı “kampüste güvende değiliz” pankartıyla yürüyüş yaptılar.

Mersin’de bir Kuran kursunda hoca olan imam M.D.’ye 12 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan dava açıldı, tutuklanan M. D. mahkeme tarafından tahliye edildi.

İzmir’de 17 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan polis F. D.’ye mahkeme “sertleşme bozukluğu” ve “bipolar rahatsızlık” raporlarına dayanarak beraat kararı verdi.

Rusya LGBT Ağı’nın açıklamalarına göre iki yılda Çeçenistan’dan 37 lezbiyen ve 2 trans tehditler sonucu kaçarak kendilerine başvurdu.

BBC Türkçe’nin haberine göre, eğitimde toplumsal cinsiyet eşitliğine karşı olan İslami kuruluşlardan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Aile Akademisi Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi bu alandaki çalışmaların aileyi böldüğünü, kişileri cinsiyetsizleştirdiğini ve “farklı cinsel tercihleri” meşrulaştırdığını buyurdu.

Botsvana’da karısına “sinirlenen” bir pilot uçağını kadının olduğu binaya çarptı, çevrede bulunan 13 araç yandı, adam öldü.

Eski oyuncu Yaşar Alptekin “sokakta sigara içen kadın ucuzdur”, “Dudaklarda ruj, gözler sürmeli, koku yoğun, dapdaracık kıyafetler… Bu şekilde ancak Süslüman olurlar. İslam’a zarar veriyorlar” gibi beyanatlarda bulundu.

Ercan Ö. kendisinden boşanmakta olan Zeynep Ö.’yü zincirle boğarak öldürdü.

Sağlık Bakanlığı’nın “doğum kontrollerinin intiharı artırdığı” yönünde doktorlara bir “uyarı mektubu” gönderdiği haber oldu.

Kızına cinsel istismarda bulunan ve karısını öldüren Şükrü Şengül duruşmada karısını kendisini polise şikayet ettiği için öldürdüğünü söyledi.

Bulgar boksçu Kubrat Pulev kendisiyle söyleşi yapan sunucuyu dudaklarından öperek taciz etti.

Osmaniye’de 11 kişi bir çocuğa cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Antalya’da Özcan Işıldar karısı Nihal Işıldar’ı öldürdü, kendisinin 28 yıl önce de ilk karısını öldürdüğü ortaya çıktı.

NASA’nın tarihte ilk defa iki kadın astronot tarafından yapılacağını açıkladığı uzay yürüyüşü “kıyafet olmadığı” gerekçesiyle iptal edildi.

Erzurum’da Özgür Polat kendisinden boşanmakta olan Seher Polat’ı öldürdü.

Vatikan kilise gazetesinin kadın ekini çıkaran tamamı kadın gazeteciler, rahibelere karşı cinsel saldırı haberleri sonrası baskı altına alındıkları için istifa etti.

Endonezya’da bir parktaki iki denizkızı heykeline heykelin memelerini örtmek için bluz giydirildi.

Pegasus Havayolları’na ait bir uçakta bir kadın yolcuyu taciz eden erkek yolcuya, kadının şikayetine rağmen gereken işlem yapılmadı.

Brunei sultanlığı ceza yasasını değiştirerek LGBTİ+’lara ölüm cezası getiriyor.

Erzurum’da bir lisede müdür yardımcısı M. Y. çocuğun cinsel istismarından 17 yıl hapse mahkum oldu.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.