İstanbul Küçükçekmece’de sokakta oynayan 5 yaşındaki bir çocuğa M.V. cinsel istismarda bulundu, 8 kişi daha gözaltında. İstanbul Valiliği tepki gösterenlere provokasyon yapıyorlar dedi. Ardından İkitelli’de 7 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırı girişimi oldu. İki olayın ardından eylem yapan insanlara polis gaz sıktı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi çatışma döneminde cinsel şiddetin sona erdirilmesi ile ilgili kararını ABD Başkanı Trump’ın veto tehdidiyle düzenleyerek karardaki kadınların kürtaj, doğurganlık ve cinsel sağlık hakları üzerine olan tüm referansları kaldırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde CHP’nin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kurulması önerisi AKP’nin oylarıyla reddedildi.

Çorum’da kocası Uğurcan B.’den şiddet gördüğü için beşinci kattan atlayan Semra B., kasten yaralama suçundan davacı oldu.

Oyuncu Ahmet Kural’ın müzisyen Sıla’ya uyguladığı şiddet sonucu açılan davada Ahmet Kural’ın tehdit, hakaret ve kasten yaralama suçlarından ceza almasına savcılık tehdit ve hakaret yönünden bozulması için itiraz etti.

İstanbul Sultangazi’de sokakta bir adam bir kadını cinsel organını gösterip peşinde koşarak taciz etti.

İstanbul Avcılar’da metrobüste Fatih Özdemir bir kadının üzerine boşaldı.

İzmir’de Kenan Akçalı karısı Sibel Akçalı’yı öldürdü.

Mersin’de polis bir kadına transfobik sözlü saldırıda bulunduktan sonra onu darp etti sonra da polise mukavemetten hakkında şikayetçi oldu.

Bursa’da karısını bıçaklayan Güngör A. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ermenistan’da LGBTİ+ hakları hakkında tarihi bir konuşma yapan Lilit Martirosyan transfobik sözlü şiddete ve ölüm tehditlerine maruz kaldı.

Çin’de bir adam kendisine yer verilmesini istedi, verilmeyince bir kadının üzerine oturdu ve kadını tokatladı.

Osmaniye’de Ali Rıza Çınkır hamile eşi Sultan Çınkır’ı öldürdü.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.