Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yaptığı açıklamada, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme sebebinin sözleşmenin “Türkiye toplumsal ve ailevi değeriyle bağdaşmayan eşcinselliği normalleştirmeye çalışan bir kesim tarafından manipüle edilmesi” olduğunu buyurdu.

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’de kadın cinayetlerinin arttığı söylemi, tamamen yalandır” dedi. Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay konuyla ilgili, “Çareyi dışarılarda aramaya gerek yoktur çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizdedir,” açıklaması yaptı. Milli Gazete kararı “Aile düşmanı sözleşme çöpe atıldı” haberiyle duyurdu. Yeni Akit yazarı Akif Bedir, CEDAW ve Lanzarote sözleşmelerinin, nafaka hakkının kaldırılması için çağrıda bulundu.

Ankara’da Reyhan Korkmaz’ı çocuklarının önünde bıçaklayarak öldüren Zeynel Korkmaz’ın, sosyal medya hesabında İstanbul Sözleşmesi hakkında “erkeğin elini kolunu bağlayıp çaresiz bırakan bir yasa” dediği paylaşımları ortaya çıktı.

Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Mustafa Yıldız, karısı Hatice Yıldız’ı bıçaklayarak öldürdü.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (eski adıyla GATA) başhekim yardımcısı olarak görev yaptığı sırada sosyal medyada erkeklere “ikinci eşi de alın” çağrısı yapan ve “tekeşlilik zina ve fuhuş serbestliğidir” diyen paylaşımları sebebiyle görevden alınan Ali Edizer’in Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde tekrar göreve başladığı ortaya çıktı.

Burdur’da Eren Yıldız, 17 yaşındaki Gizem Canbulut’u parkta bıçaklayarak öldürdü, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Van’da Remzi Yok karısı Aysel Yok’u silahla öldürdü, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Oyuncu Angelina Jolie, evlilikleri boyunca Brad Pitt tarafından şiddet gördüğünü açıkladı.

Erzurum’da eşine ve üvey kızına sürekli şiddet uyguladığı öğrenilen M.A., karısını silahla öldürdü, tutuklandı.

İzmir’de Hüsnü T. boşanma aşamasındaki eşini ve kayınvalidesini çocuklarının önünde silahla öldürdü, gözaltına alındı.

Trabzon’da dayısı Emrah B. tarafından rehin alınan, hakaret, ölüm tehdidi ve şiddete maruz kalan üniversite öğrencisi S.H.N., sosyal medya üzerinden destek çağrısı yaptı. S.H.N’nin şikayeti sonucu gözaltına alınan Emrah B. eve yaklaşmama tedbiri ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Antalya’da COVID-19 izniyle cezaevinden çıkan Besat Doğan boşanma aşamasında olduğu eşi Rabia Doğan’ı takip etti ve silahla yaraladı, yakalandı. Fail adliyeye getirildiği sırada kendisine “Adamsın adam, adamın kralısın” diyerek destek veren arkadaşı Serdar Ateş gözaltına alındı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Denizli’de Meral Sivrikaya, evine gizlice giren boşanma aşamasında olduğu eşi Erken Sivrikaya tarafından bıçaklanarak öldürüldü, fail yakalandı.

Hindistan’da Uttarakhand eyaletinin yeni başbakanı Rawat, kadınların giydiği yırtık kotların “ahlaki çöküşün simgesi” olduğunu buyurdu.

Bursa’da rehber öğretmen Yasin Kuruçay’ın eski öğrencileri baskı, cinsiyetçi, küçük düşürücü ve aşağılayıcı ifadelerini ifşa ettiler ve CİMER’e suç duyurusunda bulundular. Eğitim-İş Yasin Kuruçay hakkında suç duyurusunda bulunarak adli ve idari süreç başlatacağını bildirdi.

Urfa’da, iki yaşındaki yeğenine tokat attığı ve istismar ettiği videoları paylaşan Aziz Çoban hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Samsun’da eski eşine sokak ortasında şiddet uygulayan İbrahim Zarap hakkında kasten öldürmeye teşebbüs suçundan iddianame hazırlandı.

Kendisini alternatif tıp uzmanı olarak tanıtıp D.Y.E ve S.Y.’ye cinsel saldırıda bulunan Uğur A.’ya cinsel saldırı ve dolandırıcılıktan dava açıldı.

Bursa’da bir kadın kendisini takip edip sokakta mastürbasyon yapan tacizciyi sosyal medya hesabından ifşa etti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde gökkuşağı bayrağı açan öğrenciye soruşturmayı protesto eden 12 öğrenci işkenceyle gözaltına alındı. Öğrencilerin gözaltına alınmasını protesto etmek için ertesi gün İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne giden ve basın açıklaması yapmak isteyen en az 35 öğrenci işkenceyle gözaltına alındı.

Antalya’da bir erkek, üç kız çocuğuna sözlü tacizden göz altına alınırken “Van milletvekilini arasana” diyerek polisleri tehdit etti.

Kocaeli’de Fırat Kaya “sapık gay” diyerek bir kişiye saldırdı ve saldırı görüntülerini instagram hesabında paylaştı. Sosyal medya üzerinden gelen tepkiler üzerine gözaltına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi kayyum rektörü Melih Bulu’nun göreve geldiğinden beri atadığı yöneticilerin tamamı erkek.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.