Mersin Silifke’de Berrin Dalyanoğlu Keskin’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında iki kişi gözaltına alındı. 30 Mart gününden beri kayıp olan Keskin’in cesedi on gün sonra bir su kuyusunun içinde bulunmuştu.

Elazığ’da Salih Yılmaz Coşkun, Bahar Bal’ı öldürdü.

Ka.Der 1 Temmuz 2020 ile 1 Ocak 2021 tarihleri arasındaki altı ayda yayınlanan televizyon programlarını inceledi; sonuçlara göre programlardaki konukların yüzde 90’ı erkek.

İstanbul Pendik’te Göksal Koca, evli olduğu ve kendisi hakkında şiddet uyguladığı gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırmış olan kadını bıçaklayarak öldürdü.

İstanbul Cihangir’de elindeki bıçakla bir kadına saldırıp taciz eden erkek gözaltına alındı.

Uşak’ta cinsel istismara maruz bırakılan iki yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı; istismar sanığı öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

Kahramanmaraş Pazarcık’ta 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen dört kişi tutuklandı, bir kişi ise halen aranıyor.

10 Nisan’da Siirt’in Karakaya köyünde yanmış şekilde bulunan ve Diyarbakır’da tedavi altına alın Saynur Süyüncü isimli kadın hayatını kaybetti. Kadının yaşadığı evde şiddete maruz bırakıldığı ve yaşamına son vermek istediği öne sürülüyor.

Antalya’da bir kadın kendisini sistematik şiddete maruz bırakan ve ölümle tehdit eden Aziz Seyis hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı; Seyis karara rağmen kadının evine bıçakla gidip kendisini tehdit etti fakat serbest bırakıldı.

Mardin Kızıltepe’de yaşayan Emine Gökçen, evinin banyosunda ölü bulundu.

İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Necmi K. hakkında taciz şikayetinde bulunan ve soruşturma dilekçesi yazan Canay Alpagut, konuya ilişkin etkin soruşturma yürütülmediğini, soruşturma kisvesi altında Necmi K.’nin değil kendisinin sorgulandığını ve olayın kapatıldığını açıkladı.

Adana’da yıllarca şiddet gördüğü eşini öldürme suçlamasıyla yargılanan Fikriye Özbek’e suçsuzluğunu kanıtlayan tüm delillere rağmen 15 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Cinsel saldırı ile suçlandıktan sonra HDP’den ihraç eski milletvekili Tuma Çelik, cinsel istismar suçlaması ile yargılandığı davadan beraat etti.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) 2021 Dünya Nüfus Raporu’na göre milyonlarca kız çocuğu ve kadının kendi bedeni, cinsel yaşamı ve beden sağlığı ile ilgili kendisinin karar vermesi engelleniyor.

Muğla Fethiye’de Selvan Acar’ı öldüren Tanju Acar’ın, cinayeti işlemeden önce diğer kadın cinayeti davalarını araştırıp, az ceza almak amacıyla kadının kendisini aldattığı süsü vermek için sahte sosyal medya hesapları açtığına dair tanıklık ortaya çıktı.

Esenler’de bir erkek, boşanma aşamasında olduğu kadını rehin aldı; bir kişiyi silahla yaraladıktan sonra gözaltına alındı.

Milas tecavüz davasında mahkeme, tutuklu olmayan sanıkların yakalanmasına karar verdi.

Fransa’da 15 yaşın altındaki çocukla cinsel ilişkiyi tecavüz olarak tanımlayan ve 20 yıla kadar hapis cezası öngören yasa parlamentoda kabul edildi.

Samsun Salıpazarı’nda Mehmet Örenç, evli olduğu Selma Örenç’i tüfekle vurarak öldürdü, ardından intihara teşebbüs etti ve yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.