İstanbul Adalar Emniyet Müdürlüğü, Heybeliada’daki Onur Haftası pikniğini engelledi. Etkinlik Maçka Parkı’na taşındı; Şişli Kaymakamlığı pikniği yasakladı, polis parkta oturan insanlara müdahale ederek dağıttı. İstanbul Valiliği, Onur Yürüyüşü için Maltepe miting alanına yapılan başvuruyu reddetti.

İstanbul’da Yücel Koç kızını sekiz yaşından beri cinsel istismara maruz bıraktığı gerekçesiyle yargılandı ve Adli Tıp raporuna rağmen beraat etti.

Danıştay önünde İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı yürütmeyi durdurma talebiyle dilekçe vermek üzere toplanan Eşitlik için Kadın Platformu’na polis müdahale etti.

CHP ve İYİ Parti, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Komisyonu’ndan protesto ederek ayrıldı. Komisyona davet edilen Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Kadın Adayları Destekleme Derneği açıklama yaparak İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçilemeyeceğini belirtti.

Diyarbakır’da yedi çocuk babası Aslan Karakaş kuzeni Emine Karakaş’ı kumalık talebini reddettiği için vurdu ve Emine 138 günlük tedavinin ardından hayatını kaybetti.

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, “CHP’li kadınlar, bu yağmur kadar bereketlidir. Sizden altı çocuk bekliyorum. Biz altı okçuyuz,” buyurdu.

Aksaray’da Eşref Akoda karısı Yemen Akoda’yı öldürdü.

Uşak’ta H. B. bir kadına cinsel saldırıda bulunmaktan tutuklandı.

İzmir’de HDP il binasının bulunduğu sokağın adını Deniz Poyraz Sokağı olarak değiştirmek isteyen kadınlara polis müdahale etti.

Denizli’de İstanbul Sözleşmesi eylemine katıldıkları için gözaltına alınarak sınır dışı edilmek üzere Aydın Geri Gönderme Merkezi’ne götürülen üç İranlı mültecinin ikamet izinleri farklı şehirlere verildi.

TJA sözcüsü Ayşe Gökkan hakkında “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak”tan 35 yıl hapis istendi.

Popçu Britney Spears babası Jamie Spears’ın vasilik düzenlemesini istismar ettiğini duyurdu.

Reyhanlı’da M. Y. bir kadına cinsel saldırıda bulunup gasp etti.

UEFA Almanya-Macaristan maçı sırasında Münih Stadı’nın gökkuşağı renkleri ile ışıklandırılmasına “siyasi bağlamı” nedeniyle izin vermedi.

Şarkıcı Chris Brown, Los Angeles’ta bir kadına vurmakla suçlanıyor.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.