Onur Gencer HDP İzmir İl Örgütü’nü kundakladı ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katletti.

İstanbul’da Anzelika Sraufant “şüpheli” şekilde balkondan düşerek öldü, sevgilisi Burak Ercan tutuklandı.

İstanbul’da doktor Adnan Aslan’a bir hastaya cinsel saldırıda bulunmaktan dört yıl sonra ceza verildi.

Oyuncu Salma Hayek halen cinsel saldırı suçundan hapiste olan yapımcı Harvey Weinstein’ın kendine de saldırdığını açıkladı.

Ton balığı üreticisi Dardanel cinsiyetçi ifadede bir eşik atladı.

Maraş’ta avukatı Turabi K.’yı, Melis B.’nin kafasına silah dayamaktan yargılandığı davada “Şaka yaptı,” diyerek savundu.

Ankara’da Buket Demirel evinde ölü bulundu.

Malatya Demokratik Kadın Platformu, savcılığa şikayetçi olunmasına rağmen Eğitim-Sen üyesi bir kadının sistematik taciz ve tehditlere maruz kaldığını açıkladı.

Urfa’da Zine Karakaş evinde ölü bulundu.

Antalya’da bir taşın üzerine bir çocuğun “Tecavüz ediliyorum, yardım edin,” yazdığı sosyal medyada paylaşıldı. H.E. tutuklandı.

İstanbul’da spor öğretmeni M.A. bir öğrencisine cinsel istismarda bulunmaktan yargılandı ve delil yetersizliği gerekçe gösterilerek beraat etti.

ABD’li popçu Selena Gomez “imkansız güzellik standartlarının” sağlığını bozduğunu söyledi.

Diyarbakır’da Esma Yücel evinde sırtından vurularak öldürülmüş halde bulundu.

İstanbul İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Adil Yetiş Sarıhasanoğlu sosyal medya hesabından cinsiyetçi, ırkçı ve şiddet içeren tweetler attı.

Antalya’da Aytaç Süleyman Daşbudak sevgilisi Safiye Nur Gürbüz’ü pencereden attı, mahkeme öldürmeye teşebbüs değil kasten yaralamadan yargılama yapıyor.

İstanbul’da genel cerrah Erol K. trans bir hastayı muayene etmesinin ardından “Ellerim kirlendi,” dedi ve yapacağı operasyonu yapmadı.

Macaristan’da 18 yaş altındaki kişilere, eşcinselliğe ve cinsiyet değişikliğine “teşvik eden” herhangi bir içeriğin gösterimi yasaklandı.

Kadın sığınma evlerinde kalanlar beş yılda 314 bin kişiye ulaşarak 22 ilin nüfusunu geçti.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, eşcinsel olduğu gerekçesiyle hakemlik görevine son verilen futbol hakemi Halil İbrahim Dinçdağ’ın tazminat talebini oy çokluğuyla reddetti.

Antep’ta balkondan düşerek “şüpheli” şekilde ölen Duygu Delen hakkındaki davada kasten öldürme, cinsel istismar, yağma ve hakaret suçlarından yargılanan sanık Mehmet Kaplan ev hapsi şartıyla tahliye edildi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre her yıl 570 bin kadına rahim ağzı kanseri teşhisi konuluyor ve Türkiye’de HPV aşısı Ulusal Aşı Programı’na dahil değil.

Sanatçı Bergen’in katili Halis Serbest “Benim iznim olmadan kimse hakkında film çekemez,” dedi.

Güney Kore’de yapılan bir araştırma rızaları olmaksızın kadın ve kız çocuklarının cinsel içerikli görüntülerinin paylaşıldığını açıkladı.

Uşak’ta Yaşar E. hakkında bir çocuğa cinsel istismar ve işkencede bulunmaktan iddianame düzenlendi.

TBMM’de Kadına Yönelik Şiddet Araştırma Komisyonu’na davet edilen SADAT danışmanı Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan kadın ve erkeğin eşit olmadığını, İstanbul Sözleşmesi’nin “ensest ilişki”nin önünü açtığını bildirdi.

İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Ankara Kampanya Grubu’nun eyleminde 18 kişi gözaltına alındı.

Urfa’da mültecilerin kaldığı bir eve baskın yapan ve kadınlara yönelik nitelikli cinsel saldırı, konut dokunulmazlığını ihlal etme, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve basit cinsel saldırı suçlarından yargılanan polisler B.G., A.O., M.K.Ş. ile H.Y.Y. ve İ.H.P. adlı sivil beraat etti.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.