İŞKUR’a kayıtlı kadın işsiz sayısı bir senede yüzde 49’dan yüzde 52’ye yükseldi.

Bursa’da kendisini uyuşturucu kullanmaya zorlayan erkek arkadaşı Muhammet K.’dan kaçmak için Rabia U. pencereden atladı ve yaralandı.

İstanbul’da Suriyeli kadınlar ve çocuklara destek olan Şam Yetim Derneği’ne 60 yaşında bir erkek başvurarak 20 yaşında bir Suriyeli kadınla evlenmek istediğini belirtti.

Şam Yetim Derneği’nde H.T. isimli çalışan Suriyeli Safa Elmendil’i Recep Yeter ile tanıştırdı, Safa “kuma” olmayı kabul etti, sonrasında Recep Yeter kendisine dayak attı, zorla kürtaj yaptırdı ve üçüncü bir kadınla evlendi.

Iğdır’da Mehmet Çağraş boşanma aşamasında olduğu Güner Çağraş’ı öldürdü.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başörtülü olduğu için duruşma salonundan çıkarılan bir kadının başvurusunu değerlendirdi ve Belçika’yı tazminat ödemeye mahkum etti.

Mersin’de Feray Şahin’i öldürmekten yargılanan polis memuru Fatih Burak A.’ya mahkeme “taksirle öldürme” hükmünü verdi ve cezasında iyi hal indirimi yaptı.

Elena Carnelia’yı döverek öldürmekten yargılanan İbrahim Timur’a mahkeme duruşmalara kravatlı kaldığını gerekçe göstererek iyi hal indirimi verdi.

İran’da kadın öğrencileri taşıyan servis şoförlerinin kadın olması hakkındaki tasarı Tahran İl Meclisi’nde onaylandı.

Burkina Faso’da sünnet edilen 50 kız çocuğu hastanelik oldu.

Tarsus Kadın Kapalı Cezaevi’nde 13 kadın mahkum çıplak arama ve kötü muamele gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Anayasa Mahkemesi genelevde çalışma izni talebi reddedilen kadının “çalışma izni verilmesinin özel hayata saygı hakkının ihlali” olduğu gerekçesiyle yaptığı başvuruyu reddetti.

Bolu’da karısını bıçaklayan Umut Tekin mahkemede “yuvasını kurtarmak” amacıyla davrandığını söyledi.

Antalya’da bir kamyonet sürücüsü işitme engelli bir kadının kolunu kornayı duymadığı için kırdı.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.