Müzik dünyasında toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadele veren Beats By Girlz’ün Türkiye ayağı kuruldu. Genç kadın müzisyenlere yönelik atölyelerin de yer aldığı renkli bir program bizi bekliyor. Beat By Girlz Türkiye ekibinin hazırladığı metni sizinle paylaşıyoruz.

Müzikle ilgilenmek isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim olanağı sağlayan uluslararası müzik programı ve kolektifi Beats By Girlz’ün Türkiye ayağı kuruldu! 10 Haziran’da gerçekleşecek olan lansman etkinliğiyle başlayacak olan projenin kurucusu müzisyen Beril Sarıaltun. Beats By Girlz Türkiye’nin YouTube hesabında gerçekleşecek olan lansman etkinliğine Artemis Günebakanlı, Başak Yavuz, Deniz Kuzuoğlu, Merve Eryürük ve Sinem Vural sohbetleriyle konuk olurken; Deniz Tekin, Feryal Öney, Gizem Oruç (6zm), Güneş Özgeç, Melike Şahin ve Nilipek de etkinliğe özel performanslarıyla yer alacaklar.

BEATS BY GIRLZ TÜRKİYE BULUŞMASI

Tarih: 10 Haziran 2021, Perşembe

Saat: 15:00

Yer: YouTube/BeatsByGirlzTurkey 

Konuşma

Moderatör: Beril Sarıaltun

Konuşmacılar: Artemis Günebakanlı, Başak Yavuz, Deniz Kuzuoğlu, Merve Eryürük, Sinem Vural

Performans

Deniz Tekin, Feryal Öney, Gizem Oruç (a.k.a 6zm), Güneş Özgeç, Melike Şahin, Nilipek.

Genç kadınlara müzik yolunda rehberlik

Genç kadınlara müzik yoluyla neler yapabileceklerine dair yeni ufuklar geliştirmenin yanı sıra, sanatın gücüyle kendilerini keşfedecekleri, ileride kariyerlerine dönüşebilecek bir yolda onlara rehberlik de yapacak Beats By Girlz Türkiye, müzik profesyonelleri, sivil toplum örgütleri ve özel sektörle ortak projeler üretecek ve yeterince temsil edilmeyen kadın müzisyenlerin görünürlüğüne yönelik çalışmalar yürütecek.

Atölyeye başvurular başladı

12 Temmuz–16 Ağustos tarihlerinde çevrimiçi yapılacak atölyelere başvurular da beatsbygirlzturkey.com adresinde başladı. 14-25 yaşları arasındaki genç kadınlara yönelik ücretsiz gerçekleşecek atölyelerde, katılımcının seviyesine yönelik dijital müzik programları, müzik teorisi, şarkı sözü yazımı, bestecilik, ses mühendisliği gibi birçok farklı alanda dersler verilecek.

Ayrıntılı bilgi için: beatsbygirlzturkey.com

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.