Bu yıl  Bilrleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Taraflar Konferansı’nın (COP) 24.sü Polonya’nın Katowice şehrinde düzenleniyor. Konferansta bütün devletlere iklim değişikliği ile mücadelede kararlı adımlar atmasını ve küresel fosil şirketlerinin sorumluluklarını ödemeleri konusunda çağrılar yapan global iklim adaleti savunucuları, konferansın ilk gününden itibaren çeşitli güçlükler ile karşılaştılar/karşılaşıyorlar.
350.org’un haberine göre, ilk 3 gün içinde, en az 15 kişinin ülkeye girişi engellendi. 350.org‘un liderliğinde, uluslararası sivil toplum, Polonya hükümetine karşı aktivistlerin, savuncuların iklim  değişikliğine karşı mücadelelerini engelleyici tavır almamaları konusunda çağrıda bulunuyor. (link https://act.350.org/act/open_letter_COP24_tr/)
Taraflar konferansında, toplumsal cinsiyet ve sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yapan Women Engaging with Gender equality and Sustainability, WECG’nin koordinasyonu ile feminist blok da, protesto yürüyüşleri düzenledi.  Feminist blok yürüyüşün mesajı: eşitlik olmadan iklim adaleti olmaz. 
örgütün linki: http://www.wecf.eu
videoların, fotoların yer aldığı twitter linki: https://twitter.com/WECF_INT

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.