25_aralik_bikgBarış için Kadın Girişimi (BİKG) 2016 yılına girmeye günler kala, bir yandan barış nöbetlerini tutmayı sürdürürken bir yandan da herkesi bunca ölümün, yıkımın karşısında bulunduğumuz her alanda hayatı yeniden kurmaya ve yeni yıla barışla girmeye çağırdı. İstanbul’un birçok ilçesinde yılbaşı süslerinin arasına barış mesajları eklendi. 26 Aralık’ta Beşiktaş’ta Barış Nöbeti tutuldu. Sokaklar barış mesajlarıyla donatıldı.

“Tam da yeni yılın yaklaştığı bu günlerde, yılların savaşla, ölümle, baskıyla gelip geçmesini kabullenmediğimiz için yılbaşını savaşa karşı sesimizle, sözümüzle karşılıyoruz. #BarışlıYıllar demek için kağıda, kumaşa sözünü yaz, barış nöbetine getir! Bazı şehirlerde abluka varken, sokaklarda meydanlarda keskin nişancılar, tanklar gezerken, hemen yanı başındaki başka şehirlerde hiçbir şey yokmuşçasına sokakların, meydanların yalnızca yılbaşı süsleriyle dolu olmasına dayanamayanlar olarak Beşiktaş’ta sokakları kaplayalım!”

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.